ü Süper Lig'in başlama tarihi belli oldu! - FCN Blog

Süper Lig'in başlama tarihi belli oldu!

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada neredeyse hayat durma noktasına gelirken, 19 Mart itibariyle Süper Lig'de gerçekleştirilen liglerin askıya alınması hakkında Türkiye Futbol Federasyonu resmi bir açıklama yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinesinde gerçekleştirilen dünkü toplantının ardından ligler için 10 farklı senaryonun hazırlandığı belirtilirken, başlama tarihinin en erken Haziran ayı olacağı öngörüldüğü belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından resmi açıklamada devletin resmi kurumlarıyla ve kişileriyle yapılan görüşmelerin yanı sıra UEFA ile yapılan fikir alışverişlerinde de önceliğin insan sağlığından ödün vermeden 2019-2020 sezonunun tamamlanması yönünde olduğunun altı çizildi. UEFA ve futbolun diğer paydaşları olan Avrupa Kulüpler Birliği ve Avrupa Ligler Birliği'nin aldığı kararın da liglerin ne kadar gecikme olursa olsun tamamlanması yönünde olduğunu belirten TFF, sözleşmeler hakkında da UEFA tarafından bir çalışma grubu oluşturulduğunu belirtti.

Federasyon ayrıca yerel liglerdeki süresiz askıya alma kararının ise, takımların hazırlanma sürecini de dikkate alarak Haziran ayının başı gibi planladıklarını ancak Mayıs ayında yapılacak değerlendirme toplantısında liglerin başlama tarihini resmi olarak duyuracaklarını ve 10 farklı senaryoya sahip olduklarını belirtti.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.