ü Transferde yeni rol model Avrupa! - FCN Blog

Transferde yeni rol model Avrupa!

Koronavirüs salgını nedeniyle Avrupa'da ve ülkemizde futbol durma noktasına gelirken, Galatasaraylı idareciler teknik direktör Fatih Terim önderliğinde yeni sezonun planlamalarını yapıyor. Kurmaylarıyla sürekli olarak iletişim halinde olan deneyimli teknik adam FFP kapsamında transferde yol haritasını da şekillendiriyor. Ancak bugüne kadar gerçekleşen tüm operasyonlara göre büyük bir fark söz konusu! 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray, gelecek sezondan itibaren Avrupa’da dev kulüplerin uyguladığı transfer politikasına geçiyor. Sarı-kırmızılılar tıpkı Manchester City, Chelsea, Porto ve Benfica gibi bundan sonra daha çok transfer yapacak. Cim-Bom oyuncu havuzunu genişletip, TFF’ye bildireceği 28 oyuncu dışındakileri kiraya verecek. Avrupa’nın dev kulüpleri gibi özellikle genç ve potansiyeli yüksek olan birçok futbolcusunu kiraya gönderecek olan Galatasaray bu isimlerin hem gelişimi hem de değerlenmesini için zemin hazırlayacak. Böylece düşük bedelle veya bonservissiz transfer edilen oyunculardan Galatasaray para kazanacak.

JESSE SEKIDIKA ÖRNEĞİ
Yurt içi veya yurt dışı fark etmeksizin bu stratejiyi uygulayacak olan Galatasaray aslında devre arasında Eskişehirspor’dan transfer ettiği Jesse Sekidika’yı kiraya yollayacaktı. Ancak istenen transferler olmayınca Sekidika elde tutulmuştu. Yine yaz döneminde transfer edilen ve kiraya verilen Valentine Ozornwafor da bu düşünce çerçevesinde kadroya dahil edilmişti. Sarı-kırmızılılar hayata geçirdiği yeni transfer stratejisiyle beraber sürpriz hamlelerde de bulunacak fakat bu isimleri düzenli forma giyebilecekleri kulüplere hemen kiraya verecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.