ü 90 kişi için Florya'da silbaştan! - FCN Blog

90 kişi için Florya'da silbaştan!

Koronavirüs salgını nedeniyle liglere verilen arada bireysel çalışmalarını sürdüren ve geçtiğimiz günlerde Florya'da kademeli olarak küçük gruplar halinde çalışmalara başlayan Galatasaray'da gerçekleştirilen ikinci koronavirüs testi sonrasında çalışmalar durdurulmuştu. Performans antrenörlerinden birisinin test sonucunun pozitif çıkması üzerine teknik direktör Fatih Terim'in talimatı üzerine Florya'da her şey yeniden dizayn edilecek!

Habertürk'te yer alan habere göre; Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ardından Galatasaray'da da takım içinde koronavirüs vakası tespit edilmesi, 12 Haziran'da başlatılması planlanan Süper Lig'i tehlikeye attı. Sarı-Kırmızılı takımın performans ekibindeki bir yardımcı personelde yapılan testin sonucu pozitif çıkınca, antrenmanlar durduruldu. Kişisel verileri koruma kanunu kapsamında personelin kim olduğu ise açıklanmadı. 6 gün sonra Galatasaraylı oyuncular, teknik heyet ve Florya'daki tüm personel yeniden teste tabi tutulacak.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ÇOK KRİTİK
Futbolcuların antrenman alanlarına çok yakın olmayan bir çalışanda pozitif sonucun çıkması, takım içinde virüsün yayılma riskini azaltıyor. Ancak önümüzdeki hafta Sarı-Kırmızılılar için oldukça kritik.. Gelecek hafta tekrarlanacak testin ardından federasyonun vereceği karar ve Sağlık Kurulu'ndan gelecek talimatlara göre yeniden çalışma programları hazırlanacak. Teknik direktör Fatih Terim, atılacak her adımın sağlık kurulunun kararlarına uygun şekilde işletilmesini ekibinden istedi. Florya'da futbolcular, teknik heyet ve çalışan personeller dahil yaklaşık 90 kişilik bir ekip bulunuyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.