ÖZEL | Fernando Cinto: Gaich şimdiden önemli işler yapıyor!

Arjantin Ligi denildiğinde akıllara hemen Boca Juniors ve River Plate gelir.. Ancak bu toprakların en köklü takımlarından birisi de San Lorenzo.. 1908 yılında başkent Buenos Aires'te kurulduktan sonra kulüp tarihine 12 lig şampiyonluğu, 1 Libertadores ve 1 Sudamericana şampiyonluğu yazdıran San Lorenzo son dönemde hem üretip, hem de başarı için rekabet ediyor. San Lorenzo'nun teknik kadrosunda yer alan Fernando Cinto sitemize konuk oldu ve ezeli rakipleri Brezilya ile aralarındaki rekabetten Arjantin futboluna kadar bir çok konuda görüşlerini dile getirdi. Bu noktadan sonra söz Cinto'da.. Keyifli okumalar!

BOCA VE RIVER'A KAFA TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ 
San Lorenzo bünyesinde hem A takımda yardımcı antrenör, hem de Reserve takımında 2.teknik direktör olarak görev yapıyorum. Boca ve River Plate ile rekabet içerisinde olan Arjantin'in en önemli takımlarından birisiyiz. Asla pes etmeyen, rekabetçi bir yapımız var. Taraftarlarımıza layık bir takım yaratmak amacıyla çalışıyoruz. Şampiyonluklar yaşayan San Lorenzo her zaman başarılı olmak için sonuna kadar mücadele etmekle yükümlüdür.. Biz de bunu başarmak istiyoruz.

BREZİLYALILAR SOKAK KÜLTÜRÜYLE YETİŞİYOR
Arjantin futbolu aslında Brezilya ile benzer bir yapıda, sadece onlar biraz daha sokak kültürü ile yetişiyorlar. Bizim ülkemizde biraz daha teknik yada akademi disiplini var. Teknik olarak bizden biraz daha yukarıda olduklarını söyleyebiliriz ancak aramızda çok büyük fark yok. Birbirimize çok yakınız ve önemli bir rekabet içerisindeyiz. 

AVRUPA'YA YAPTIĞIMIZ TRANSFERLER BİZİ TANITIYOR
Arjantin'de yetişen bir çok dünya yıldızı var. San Lorenzo altyapısından da bir çok yıldız isim çıktı. En başta Papa Francis (Jorge Bergoglio) diyebilirim.. Tabii bu işin şakası. Yakın geçmişte takım bünyesinden Pablo Zabaleta, Ezequiel Lavezzi, Angel Correra ve Jose Palomino altyapımızdan çıkarak en üst seviyeye, Avrupa'nın önemli liglerine transfer yaptılar. Bu sayede altyapımızın ne kadar iyi olduğunu dünya futboluna gösterme şansımız oluyor. Halen rezerv takımımızda oynayan çok yetenekli genç oyuncularımız var. Aynı zamanda A takımla antrenman yapıyorlar ve gelecekte bu kadrodan iyi bir jenerasyon yaratmak istiyoruz. U17 Güney Amerika şampiyonasında kazanan Arjantin milli takımının önemli parçalarından birisi olan Francisco Flores ve Matias Palacios bizim kadromuzda yer alıyor.

GAICH ŞİMDİDEN ÖNEMLİ İŞLER YAPIYOR
A takımımızda şuan Paraguaylı yıldız kardeşler Angel ve Oscar Ramirez'in yanı sıra çok önemli bir genç oyuncumuz var; Adolfo Gaich.. Bu sene oynadığı iyi futboluyla Arjantin milli takımından davet aldı. 21 yaşında ve çok büyük bir potansiyeli var, geleceği çok parlak bir yıldız adayı. Gerçekten çok güçlü bir oyuncu, uzun boylu olması ona çok önemli fiziksel özellikler katıyor. Onun üst seviye bir oyuncu olması konusunda en büyük şansı ise, bu fiziğe sahip bir oyuncuya göre mükemmel bir top tekniği olmasını söyleyebilirim. Bu sayede özellikle ceza sahasında bitiricilik özelliği yüksek bir santrafor profili çiziyor. Avrupa kariyeri olursa orada büyük başarılar elde etmesi zor değil. Eğer onu birisine benzetmek gerekirse, bu kesinlikle Robert Lewandowski olur. Adolfo dikkat çeken bir oyuncu ancak onun hakkında çıkan transfer haberleri hakkında bir şey söylemem doğru olmaz. 

****
FCN BLOG ÖZEL RÖPORTAJIDIR.
KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ!

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.