ü Terim altyapıya gözünü dikti! - FCN Blog

Terim altyapıya gözünü dikti!

Koronavirüs salgını tüm dünyada ekonomik anlamda ciddi bir kriz yaratırken futbol da bu krizden en çok etkilenen alanların başında geliyor. Yeni sezon için her takım altyapı ve iç transfere yönelirken, Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim gözünü altyapıya dikti. Deneyimli teknik adam gelecek sezon geniş kadroya alt yapıdan takviye yapmaya hazırlanıyor. 

Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Koronavirüsle ekonomileri daha da bozulan bütün kulüpler gözünü altyapılara çevirdi. Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim de altyapıdaki yıldız adaylarını sezonun geri kalanında A Takım’la idmanlara çıkarıp şimdiden onları hazırlamanın planını yapıyor. Terim, daha önce Ozan Kabak için de aynı sistemi uygulamıştı. Genç oyuncuyu takıma monte eden Fatih Hoca, çok kısa bir sürede Ozan'dan maksimum verimi aldığı gibi, 11 milyon avro bonservis bedeliyle genç oyuncunun Stuttgart'a transferinin gerçekleşmesinde başrolü oynamıştı. Şimdi Fatih Terim'e göre sırada yeni Ozanlar var..

DİKKAT ÇEKEN İKİLİ: EMİN VE YUNUS
Fatih Hoca geçtiğimiz hafta yapılan toplu idmanlarda, altyapı oyuncuları Emin Bayram ve Yunus Akgün'ü A Takım’la antrenmanlara çıkarmıştı. Tekrar başlayacak çalışmalarda da bu ikili idmanlarda yer almaya devam edecek. 17 yaşındaki Emin hem fiziği hem de başarılı müdahaleleriyle dikkati çekiyor. 19 yaşındaki Yunus Akgün ise daha önceden Terim'in gözüne girmiş ve A Takım’la maç kadrosuna da alınmıştı. Tecrübeli teknik adam genç oyunculara önlerindeki Ozan Kabak örneğini de gösterip performanslarını en üst seviyeye çekerek takıma hazırlayacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.