ü Younes Belhanda için karar verildi! - FCN Blog

Younes Belhanda için karar verildi!

Galatasaray'da geleceği merak konusu olan Younes Belhanda hakkında karar verildi. Koronavirüs salgını nedeniyle maaş indirimi görüşmelerinde "Sözleşmemi uzatırsanız kabul ederim." cevabını veren Faslı oyuncu, teknik direktör Fatih Terim'in gelecek sezon planlarında hayati önem taşımaması üzerine Galatasaray yönetimi de oyuncuyu satmaya karar verdi. Sözleşmesinin bitimine bir sezon kalan Belhanda'ya gelen tüm teklifler değerlendirilecek.

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre; koronavirüs nedeniyle lige verilen arada gelirleri duran kulüpler, futbolcular ile maaş indirimi görüşmesine başlamıştı. Maaş indirimi konusunda futbolcularından fedakarlık bekleyen takımlardan biri de Galatasaray. Sarı-kırmızılılar maaş indirimi konusunda futbolcular ile görüşmelere başlamış ve oyuncularına yüzde 30 indirim yapmalarını istediğinde bulunmuştu. Görüşmeler devam ederken Galatasaray'ın yıldızı Belhanda, indirim teklifine sözleşme şartı koşmuştu. İndirim teklifine "Sözleşmemi uzatırsanız 'evet' derim" şeklinde şartlı onay veren Younes Belhanda'nın sözleşmesinin uzatılmaması kararı alındı. Ardından da bir yıl daha anlaşması bulunan oyuncunun satışı için menajerlere yetki verildi. 

Younes Belhanda'nın sezon sonunda Suudi Arabistan, Katar ve Çin'e satılabilmesi için yönetimin yetki verdiği menajerlerden birisi, Katar'dan iki takımla görüştüğünü 5 milyon euro civarında bir teklif getirebileceğini söyledi. Bu durum memnuniyet yaratırken şimdi gözler gelecek teklife çevrildi.Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.