ü Erol Özmandıracı: Ömer Yalçınkaya, Yusuf Günay tarafından korunuyor. - FCN Blog

Erol Özmandıracı: Ömer Yalçınkaya, Yusuf Günay tarafından korunuyor.

Erol Özmandıracı
Galatasaray'da geçtiğimiz günlerde Basketbol Şube Sorumluluğu'ndan istifa eden Erol Özmandıracı, şubede yaşananlarla ilgili Sports TV'ye konuştu. Erol Özmandıracı taraftarın istemediği kişi olan Ömer Yalçınkaya'yı Yusuf Günay'ın koruduğunu açıklarken Ertuğrul Erdoğan'a verilen bütçeyi de kabul etmediklerini ifade etti. 

Erol Özmandıracı'nın açıklamaları şu şekilde: 
Buradaki hedefimiz ve görevimiz, Ömer Cansever ve Mahmut Recevik ile beraber, başkanımızın yanında ona bu zor günlerde destek olmaktır. Başkanımızın misyonunda ilerlemek tek amaçtır. Başkanımız ve Galatasaray başkanlık makamına yapılan bir yanlış olduğunu düşünüyoruz. Makama zarar verilmesini istemiyoruz. 

YUSUF GÜNAY KİŞİSEL AMAÇLARINI ÖN PLANA KOYDU
Yusuf Günay kardeşimiz maalesef kişisel amaçlarını ön plana koymuştur ve Galatasaray'ımızın sportif başarısını arka plana atmış olduğuna inanıyoruz. Kaan Kançal ise iyi niyeti tartışılmaz olsa da maalesef sadece ticari başarı ve bütçe odaklı yaklaşmaktadır. Halbuki Galatasaray tüm branşlarda başarılı olma misyonu vardır. Bunun için çalışan ve maddi manevi emek veren şubelerden sorumlu Yönetim Kurulu üyelerine destek vermeli ve sorumluluğu dağıtmalıdırlar. Özellikle bu yönetim amatör sporlarda başarıyı geçmişe göre çok daha düşük bütçelerle başarmıştır. Bu durumda yine az takviye ile üst düzey başarılı olacağımıza inandığımız bir basketbol şubesi vardır. Basketbolda sportif başarı Galatasaray camiası için çok önemlidir. 

ÖMER YALÇINKAYA, YUSUF GÜNAY TARAFINDAN DESTEKLENİYOR 
Futbola oranla çok düşük bütçelerle, başarıyı yakalayabilecek, son 2 yıl başarılı olmuş teknik hoca, ekip ve oyuncularımızı kaçırmamalıyız. Maalesef hocalarımızın kontratlarında ve oyuncu transferinde geç kalıyoruz. İçeride nezle yaşanırsa, dışarıda zatürre etkisi oluşuyor. Güven azalıyor. Bria Hartley transferi bitmek üzere idi. Tilbe Şenyürek de öyle. Işıl Alben tamamen Ömer Yalçınkaya'ya tepkisini ortaya koymak için aniden BOTAŞ ile imzaladı. Ömer Yalçınkaya, Yusuf Günay tarafından destekleniyor. Bunun sebebini anlayan bir basket sever yok. Ne Galatasaray da ne de genel olarak. 

ÖMER YALÇINKAYA'NIN AYRILMASINI İSTEDİK 
Biz Galatasaray basketbolunun dinamiklerini anlattık. Maddi manevi tüm sorumluluğu almak istedik. Işıl Alben, Tilbe Şenyürek ve 5 oyuncunun Kadın takımında imzasını istedik. Efe Güven ve Ertuğrul Erdoğan hocalar ile kontrat imzası istedik. Ömer Yalçınkaya'nın ayrılmasını ve şubenin altyapıdan başlayarak yeniden yapılanmasını istedik. Ancak kendisi ile görüşmeler Ömer Yalçınkaya noktasında tıkandı. Ertuğrul hocaya verilen bütçeyi kabul etmedik. İmkansız dedik. Galatasaray'a yakışmaz dedik. Maalesef Kabul edilmedi. Başkanımıza bunlar anlatılmayınca ipler koptu. Biz başkanımız ne derse onu yaparız. Kendisi konuyla ilgili bize ne talimat verirse onu yaparız. Başkanımız haricinde 2. Başkanımız Abdurrahim Albayrak ile konuşmak isteriz ancak kendisi toplantıya katılmadı. Başkanımızın söylemediği talimatları bize sanki başkanımız söylemiş gibi iletildi. Başkanımıza saygımız sonsuz ancak kişilerin yetkileri maalesef başka kişisel amaçlar için kullanılmasına asla izin veremeyiz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.