ü Ertuğrul Erdoğan: Amerika’da çok yoğun bir çalışma içindeyiz - FCN Blog

Ertuğrul Erdoğan: Amerika’da çok yoğun bir çalışma içindeyiz

Ertuğrul Erdoğan
Galatasaray Doğa Sigorta'da iki sezondur mütevazi kadrolarla gösterdiği başarılı mücadeleyle alkış toplayan baş antrenör Ertuğrul Erdoğan, Sports TV’den Levent Yavuz’a konuştu. Avrupa ve NBA arasında sıkışan oyuncuları takıma katmak istediklerini ifade eden Erdoğan, kendi geleceğine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde: 
Biz profesyonel ötesi bir ilişkiye sahibiz yönetici ağabeylerimiz ve arkadaşlarımızla. Sayın Ömer Cansever ile her zaman görüşüyoruz. Galatasaray‘ın şu an kendi içinde çözmesi gereken bazı sıkıntılar var, herhalde onları çözecekler önce. Tahmin ediyorum bugün veya yarın önce benim, ardından da oyuncu kadrosunun kontratları gündeme gelecektir. Elbette çalışıyoruz, elbette konuşuyoruz. Ben Galatasaray’da kalacakmışım gibi pandemi döneminde de çalışmalarımızı devam ettirdik. Aslında önümüzdeki sezon için bize sunulacak olan imkanlar doğrultusunda A-B-C senaryolarını yaptık. Biz hazırız. Yönetimden gelecek ‘start’ haberiyle bu işe başlamaya hazırız. Galatasaray önümüzdeki sezon BCL’de oynayacak. Ortada farklı farklı maddi konularda söz konusu. Yeni bir lige başlayacağız. Buraya transfer yapmak ne kadar kolay olacak onu göreceğiz.

GALATASARAY KULÜBÜNDE BİZİM HEDEF KÜÇÜLTME ŞANSIMIZ YOK
EuroCup’ın elbette bir avantajı var oyuncu alırken. EuroLeague’in bir altındaki organizasyon olarak. Ancak şartlar bizi buraya götürdü, yapacak bir şey yok. Biz bu şartlar altında biz teknik olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Şunu söylemem lazım… Şartlar ne olursa olsun Galatasaray kulübünde bizim hedef küçültme şansımız yok. Oluşturduğumuz bütçe yapısıyla bu hedefleri koyacağız. Anadolu Efes, Fenerbahçe ve bu sene Bahçeşehir’de çok enteresan bir kadro kuruyor, spektaküler transferler yapıyor benim duyduğum yüksek rakamlarla. O üçünü yukarı koyarsak geri kalan kulüplerin bütçeleri aşağı yukarı +-1 benzer bütçeler.

AMERİKA'DA ÇOK YOĞUN BİR ÇALIŞMA İÇİNDEYİZ
Bir anlamda örnek teşkil etmesi gereken bir çalışma. Büyük bütçelerle iş yapmıyoruz, geçmişteki bütçeler yok. Biz profesyonel bir scout ekibiyle çalışıyoruz. Asistan koçlarımızın da kredisini vermemiz lazım çünkü çok değerli asistan koçlarla çalışıyoruz. O scouting ekibi bizim önümüze Avrupa’da bir değer teşkil edecek ve bizim verdiğimiz paranın karşılığını maksimum seviyede verecek oyuncular önümüze getiriyor isim isim. Özellikle Amerika’da çok yoğun bir çalışma içindeyiz. Avrupa ve NBA arasında sıkışmış. NBA’de ümidini yavaş yavaş kaybeden ama ciddi bir kalitenin olduğu oyuncuları biz bir şekilde buraya getirmeye çalıştık. Onlar bize büyük katkı yaptılar. Son 2 yıl kadromuzda yetenek üst düzeydi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.