ü Fatih Terim: Futbolun dengesiyle oynamanın kimseye faydası olmaz.. - FCN Blog

Fatih Terim: Futbolun dengesiyle oynamanın kimseye faydası olmaz..

Gaziantep FK karşısında evinde aldığı 3-3'lük beraberlikle zirvenin 8 puan gerisine düşen Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. İki haftadır yapılan hakem hatalarına değinen Terim, karşılaşmanın son dakikalarında yaşanan pozisyonda ceza almamak için içeriye girdiğini belirtti.

Açıkçası 2 haftadır tatsız geçen maçlar oynuyoruz. Oyuncular emek veriyor, hepimiz emek veriyoruz, çalışıyoruz, bunun sonucunda istek ve beklentilerimiz oluyor. Maalesef iyi şeylerle karşılaşmıyoruz. Futbolun bir dengesi vardır, bu dengeyi saha içinde bozduğunuz zaman ipin ucunu kaçırırsınız, yakalayamazsınız. İki haftadır öyle şeyler yaşıyoruz ki, ben artık virüsü bedenlerde değil, zihinlerde ve niyetlerde arayacak bir buluş bekliyorum. Birinin bir buluş yapmasını bekliyorum. Çünkü en son bu saniye kuralı kaç yıl evvel çalındı bilmiyorum. Enteresan. Top Kalecimiz Okan'ın elinde. Kenan onu tedirgin ediyor ve saniye olarak cezalandırılıyor. Cüneyt bey de içeride bu hareketi seyrediyor. Faul vardı veya yoktu; öyle işlere denk geliyoruz ki artık camia veya yönetimin deklarasyon yayınlayıp, sadece kulübün organlarından kınamanın çok ötesine geçmek gerekiyor. En fazla bağıran haklı duruma geçiyor. Hiç seslenmediğimiz zaman bu oluyor. Oğuz Sarvan ve Ünsal Çimen bunları mı anlattılar? Dünyada çalınmayan bir pozisyon. Türkiye'de en son 15 sene önce çalınmıştır herhalde. Bunları yaratmanın, futbolun dengesiyle oynamanın kimseye faydası olmaz. Galatasaray kazanır, kaybeder, kaybederken de tebrik eder. Bunlar hiç önemli değil. Şampiyonluklar başarılar gider gelir ama bunları nasıl düzelteceğiz? Sadece kınama deklarasyonları ile olmuyor demek ki.

Ne Rize maçında ne bu maçta ne de başka bir maçta ne sakat oyuncum ne cezalı oyuncum için hiç ağzımı açmadım. Bizim sıkıntımız onlarda değil ki! Bizim sıkıntımızın kimlerden olduğu çok açık. İki haftada bize gereğini yaptılar. Hani geçen sene düdük astıranlar nerede? VAR'da bugün. Hani geçen sene iki namuslu adama düdük astırdılar. Hani nerede? Rize'deki? Son dakikadaki pozisyonda içeriye gittiniz diyorsunuz. Ne yapayım? Kalayım da ceza mı yiyeyim. Ben başkalarının saha kenarlarında yaptığını yapsam 100 maç ceza yerim. Onlara bu fırsatı vermek istemiyorum. Ben kenarda olsaydım; penaltıda kaleciyi kurtarır gibi bıraktırmazdım, direğin kenarında durması talimatını verirdim. Galatasaray takımı kaybederken de büyük olmalı, o mağrur ve gurur içerisinde olmalıyız. Bu nedir? Hep denk gelirse üzülürsünüz tabii ki. Bugün hangi futbolu konuşacağız? Konuşayım isterseniz. Müthiş oynayan bir Galatasaray vardı. İlk yarı en az 5 farkla bitmesi lazım. Daha 2. dakikada öne geçebilirdik. Muhteşem oynayan bir Galatasaray vardı. Eksik kaldık. Kırmızı kart doğrudur, hiç itirazımız yok. 10 kişi öne geçtik, yine iyi oynadık. Dediğim gibi futbolun bir dengesi var. Saha içinde onun ayarını kaçırdığınız zaman, dokunduğunuz başınıza iş alırsınız.

Galatasaray haberleri için tıklayın! 
Futboldaki son gelişmeler için tıklayın!  

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.