ü Fatih Terim: Pes etmedik ve etmeyeceğiz de! - FCN Blog

Fatih Terim: Pes etmedik ve etmeyeceğiz de!

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, deplasmanda 2-0 kaybettiğimiz Çaykur Rizespor mücadelesini yayıncı kuruluşa değerlendirdi. Terim, Muslera'nın ayağının kırıldığı pozisyonla ilgili yan hakeme tepki gösterirken, kaybın 3 puandan fazla olduğunu vurguladı.


DÜDÜĞÜ NE ZAMAN ÇALACAKSIN?
Maalesef, Emre Akbaba gibi Muslera'nın da kaval kemiği aşağı yukarı aynı yerden kırıldı. Andone'nin de diz bağlarında sorun var. Muslera bizim için Andone ile birlikte çok önemli bir kayıp. Bu kuralın en ağır darbesini yiyenlerden birisi Muslera. Birçok oyuncu da bu kuralın kadrine uğradı. Kabul ediyorum, kural oynat, devam diyor; ama iki oyuncu 1,5 metre bariz ofsaytta olduktan sonra diyelim ki biraz oynattın, 18 içinde ayağının kırılmasına müsaade etme artık. O zaman artık bayrağı çekeceksin. Çalacaksın düdüğü. Başka yerde çaldığın gibi ona da çalacaksın. Kural oynat diyor, 1,5 metre farkla iki kişi ofsayt. Nereye kadar oynatacaksın, kırılıncaya kadar mı? Maçın önüne geçti bunlar. Ayrıca bugün iyi oynamadığımızı söyleyebiliriz. Rizespor'u tebrik ederim.

PES ETMEDİK VE ETMEYECEĞİZ DE
Penaltı var mıydı, yok muydu? Bizimki olur muydu, olmaz mıydı? Artık onu otoriteler değerlendirecektir. İyi oynamadık. Rizespor daha çok mücadele etti ve savaştı. Bu tabii verilen verilmeyen, olan veya olmayan bazı şeyleri değiştirmez. Yaşanması istenmeyen günlerden bir tanesiydi. Özellikle oyuncularımızın sakatlığı ve sağlığı için. O yüzden çok üzgünüz. Donk ve Adem cezalı duruma düştü. Sadece üç puan değil, herhalde dört oyuncu kaybettik burada. Hayırlısı olsun.. 

Tabii ki hiçbir zaman pes etmedik, etmeyeceğiz, devam edeceğiz. Bugün burada çok iyi oynayan ve mücadele eden bir Galatasaray hocası olarak konuşmak isterdim; ama gerçeği söylemek gerekirse bu benimle oyuncularımın, Galatasaraylıların arasında bir konu. Sahada beğenmediğimiz gerçekleri söylememiz gerektiğini de unutmamak lazım. Hoşuma gitmedi, beğenmedim. Demek ki pandemi döneminde zihnen ve bedenen kötüye gitmişiz; ama dediğim gibi kalan maçlarımızda pes etmeyeceğiz. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Beklemediğimiz, istemediğimiz bir yol kazası oldu. Rizespor'un mücadelesini tekrar tebrik ediyorum.

Galatasaray haberleri için tıklayın!
Süper Lig'de son gelişmeleri kaçırmamak için tıklayın!
Futboldaki son gelişmeler için tıklayın!

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.