Fatih Terim: Yeter ki böyle oynayalım...

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, 1-1 biten Başakşehir mücadelesi sonrasında açıklamalarda bulundu. Oyuncularının Galatasaray'a yakışır bir performans ortaya koyduğunu söyleyen Terim, kalan haftalarda ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

"MÜCADELE VE FUTBOL BENİ SEVİNDİRDİ"
"Karşılaşma öncesi benim için önemli olan şeyin vazgeçmemek bırakmamak, boşa vermemek gibi bazı unsurlar olduğunu söylemiş, bunu da sahada görmek istediğimi ifade etmiştim. Oyuncularımın ellerine ayaklarına sağlık diyorum. Maçı çok iyi oynadık. Normalde kazanmamız gerekirdi; ama bu kadar mücadele sonrası oyuncularıma saygı gösteriyorum. Kolay değil. Dışarıda bu kadar eksiğe rağmen mücadele ve futbol beni sevindirdi. Sayısal olarak her şeyde önde olmamız gerekiyor, öyle gördüm. Oynanan futbol Galatasaray'a yakışır bir futboldu. Muhakkak ki dışarıdan seyreden gözlere göre eksikler var; ama bizler eksikleri bahane etmiyoruz, herhangi bir sebep göstermiyoruz, bazı şeylerin arkasına sığınmıyoruz. Ne varsa onu oynamaya çalışıyoruz. Sonuçta Galatasaray forması giyen herkes gereğini yapar. Bugün de yaptılar. Maalesef olmadı, nasıl olmadığı da çok açık."

"EMİN ADINA ÇOK MUTLUYUM"
"Emin'e de çok sevindim. Bir genci doğru zamanda oyuna koymak çok önemli. Geçen maçımızda koymamıştım. Türkiye'de hava üstünlüğü en iyi olan üç oyuncunun arasında olağanüstü mücadele etti. Altı topun dördünü kazandı, ayağa iyi oynadı. Belki kazanamadık, mutsuzum; ama Emin adına çok mutluyum."

"YETER Kİ BÖYLE OYNAYALIM"
Yenip aradaki 5 puan farkla ilgili bazı şeyleri söylemeyi çok isterdim; ama olmadı. Çok yaklaştık. Çok da pozisyona girdik. 21 tane şut atmışız, 36 orta yapmışız. Ortalara bir tane kafa vurmamışız. Bu da çok doğal zaten. Onun için set çalışmıştık. Santrforumuz olmadığı için böyle bir şeyle karşılaşacağımızı biliyorduk; ama set oyununda özellikle on sekiz civarında ve içinde, üçüncü bölgede en iyi şekilde pas yaparak ve 2'ye birlerle, şutlarla, arkaya sarkarak pozisyona girme düşüncelerimiz oldu; fakat son topu içeriye atamadık. Yapacak bir şey yok, devam edeceğiz. Yeter ki böyle oynayalım. Galatasaray her haliyle iyi futbol oynamaya devam edecek." 

"LEMİNA'NIN DURUMU İYİ DURMUYOR"
"Lemina ilk yarı 'hocam biraz oynayayım ama ayağım iyi değil, her an değişebilirim' dedi. Bize işaret edince yat dedik; ama geçen hafta Falcao'nun yaptığı gibi yatmadı. Yarın bakılacak. Onun durumu da iyi durmuyor açıkçası. Falcao oynar mı? Yarın öbür gün doktorlarımız, sağlık heyetimiz bakacak. Kim oynarsa oynasın bu mücadeleyi, bu futbolu bekliyorum." 

"PANDEMİDEN ÖNCE OLAĞANÜSTÜ BİR GALATASARAY VARDI"
"Birkaç hafta önce, pandemi öncesi kendi kalesinden karşı kaleye en iyi şekilde, en planlı şekilde giden, en iyi oynayan ve olağanüstü formda bir Galatasaray vardı 8 maçlık periyotta. Sivas maçında da muhteşem bir futbolla geliyordu Galatasaray. Pandemi sürecinde olan oyuncularımız kaybettik, çoğu takım sakatlarını iyileştirdi. Temennimiz de odur. Arkasından sadece ayak kırılmaları, diz sakatlıkları değil, kart cezaları da oldu. Olmayan kararlar oldu. Buna rağmen bu kadar moral bozukluğu, sevgiye, seyirciye, şefkate ihtiyaç duyan bir takımın böyle mücadele etmesini de saygıyla karşılamak lazım. Onun için onları tebrik ediyorum. İnşallah kim olursa olsun böyle oynamaya devam edeceğiz. Yunus'u da sokacaktım; ama oyunun momentumu lehimize olduğu için oyuncu değiştirmek istemedim, böyle karar almıştım. Ömer yorulduğu, Lemina sakatlandığı için mecbur kaldık. Bazen çoklu değişiklikler çok da iyi olmuyor. Üzgünüm, Galatasaray seyircisi adına da üzgünüm. İsterdim ki 5 puan farkla son 5 haftaya girip, sonra alıp başımızı gidelim; ama sonuna kadar devam edeceğiz."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.