ü Galatasaray yönetiminde çatlak sesler artıyor! - FCN Blog

Galatasaray yönetiminde çatlak sesler artıyor!

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'in yaşadığı rahatsızlık sonrasında ortaya çıkan yönetim boşluğu dikkat çekmeye başladı. Başkan yardımcısı Yusuf Günay ve ikinci başkan Abdurrahim Albayrak tüm konsantrasyonunu futbol takımına verirken, diğer şubelerde yaşanan hem idari hem de sportif gelişmeler çatlak seslerin oluşmasına neden oldu. 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz'in sağlık problemleri yaşaması yönetimde fikir ayrılıklarını ve çatışmaları ortaya çıkarttı. Galatasaraylı yöneticiler arasında yaşanan çekişmeler ve bölünme son dönemde had safhaya çıktı. “Bitti” gözüyle bakılan Mert Hakan Yandaş’ın Fenerbahçe ile anlaşması, hakem yönetimleri karşısında sessiz kalınması ve basketboldaki Işıl Alben krizi yönetimi ciddi biçimde salladı. 

MARŞA KATILMADILAR
19 Mayıs’ta 17 kulübün twitter hesabı Gençlik Marşı’nın sözlerini sırayla paylaştı. Etkinlikte sadece Galatasaray yer almadı. Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’ın isteğiyle bu etkinliğe dahil olunmadığı yönetim içinden sızdırıldı.

IŞIL ALBEN'İN AYRILIĞI
Işıl Alben’in ayrılığı ile yönetimdeki bölünme had safhaya çıktı. Yusuf Günay ile Kaan Kançal, Basketbol Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya’dan yana tavır aldı. Basketbol şube yöneticileri Erol Özmandıracı ile Ömer Cansever ise Yalçınkaya’nın istifasını istedi. Yalçınkaya koltuğunda kalırken iki yönetici şube sorumluluğundan alındı.

TARIK GÜNAY'IN SÖZLEŞMESİ SIZDI
Yusuf Günay’ın genç takımda oynayan yeğeni Tarık Günay’ın sözleşmesiyle ilgili detayların ortaya çıkması yönetimdeki bu ayrışmaya bağlandı. Mahmut Recevik de Erol Özmandıracı ve Ömer Cansever ile beraber hareket etti. İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ise iki tarafa da hem yakın hem uzak durdu. Bir tarafta Yusuf Günay ile Kaan Kançal diğer tarafta ise Ömer Cansever, Erol Özmandıracı ve Mahmut Recevik grupları bulunurken Albayrak sessiz kaldı.

MERT HAKAN OLMADI
Galatasaray ‘bitti’ gözüyle bakılan Mert Hakan Yandaş’ı elinden kaçırdı. Sivassporlu futbolcu için imza parasını geciktiren Cim-Bom daha sora oyuncunun menajerinden gelen taleplerin yüksek olması üzerine frene bastı. Fenerbahçe devreye girdi ve Mert Hakan’ı bitirdi.

KIZDIRAN SESSİZLİK
Rize maçındaki hakem yönetiminin ardından 16 saat sonra resmi siteden açıklanma yapılması camiada tepki topladı. Gaziantep maçından sonra ise Abdurrahim Albayrak’ın sessiz kalması eleştirildi. Açıklama yapmak için bu kez 24 saat beklendi ve Başkan Cengiz sessizliğini bozdu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.