ü Galatasaray'a puan silme cezası! - FCN Blog

Galatasaray'a puan silme cezası!

Koronavirüs salgını nedeniyle "Beyaz Sezon" kararı verilen Basketbol Süper Ligi'nde gelecek sezon için kulüplerin lisans ve katılım kriterleri açıklandı. Federasyon tarafından yapılan resmi açıklamada Galatasaray Doğa Sigorta'nın mali kriterleri tam olarak yerine getirmemesi nedeniyle gelecek sezona -1 puan silme cezasıyla başlayacağı açıklandı.

Federasyon tarafından yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Sunulan belgelerde A-1 sezonuna dair Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve vergi daireleri nezdinde temerrüde düşmüş bir borcunun olduğu; A sezonuna ilişkin sunacakları bütçede gösterdikleri gelirlerden, Federasyon ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı üzerinden sağlanan yayın, sponsorluk gibi gelirler haricindeki gelirlerin, en az % 40’ını belgelendirmek zorunda olmasına rağmen belgelendiremediği anlaşılan; Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği, Galatasaray Kulübü Derneği ve Karşıyaka Spor Kulübü Derneği’nin; Kulüp Mali Denetim ve Lisans Talimatı’nın 6. ve 11.maddesi uyarınca “1 puan silme” cezası uygulanmasına karar verilmiştir.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.