ü Galatasaray'a Riva piyangosu! - FCN Blog

Galatasaray'a Riva piyangosu!

galatasaray-riva
Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada ekonomi zarar görürken Galatasaray'da da maddi açıdan sıkıntı yaşamıştı. Sarı-kırmızılılar oyunculardan indirim talep ederken Riva'dan piyango kazanıldı. Galatasaray'ın Emlak Konut ile başlattığı "Riva Düşler Vadisi" projesinde konutların büyük çoğunluğu satıldı ve Galatasaray için önemli bir gelir kalemi oluşturdu.

Milliyet gazetesinin haberine göre; Dursun Özbek döneminde gerçekleştirilen ve o günün koşullarında 500 milyon dolarlık bir kaynak beklentisi içerisinde bulunan sarı-kırmızılılar, inşaat piyasasındaki duraklamayla istenilene ulaşamamıştı. İhalesi Yılmaz İnşaat tarafından alınan bu büyük proje için ilk etap satışları başlanmış ancak beklenen gelir hedeflenememişti. Ancak pandemi, Galatasaray'ın bu projesine büyük bir değer kattı.

GELİRİN YÜZDE 80'İ GALATASARAY'IN
Gerek insanların bahçeli, şehir dışında bir yaşamı tercih edecek olması, gerekse konut kredisi faizlerinin 0.64'e kadar düşmesi, "Düşler Vadisi"ne olan talebi patlattı. 1. etapta bulunan 509 villanın 430'unun satışı tamamlandı. O dönemde 1 milyon liradan başlayan satışlarda, maliyet çıktıktan sonra gerçekleşen kârın yüzde 80'inin Galatasaray'a kalacağı açıklandı. Toplam 1400-1500 villa olarak planlanan projenin ilk etabının yakın süre içerisinde tamamlanacağı ifade edildi.

EN UCUZU 1.6 MİLYON 
Kalan 79 villadan 2+1 dublekslerin en düşüğünün 1 milyon 630 bin lira olduğu, kalan kısımdan en pahalısının da 4 milyon 91 bin lira olduğu belirtildi. İlk etaptaki en büyük olan 5+1'lerin tamamının satıldığı da dile getirildi. Bu arada yeni etap için satışlar da başlandı. Bunların da 1 milyon 914 bin lira ile 8 milyon 464 bin lira arasında olduğu açıklandı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.