ü Galatasaray'dan Mert Hakan Yandaş'a tazminat davası! - FCN Blog

Galatasaray'dan Mert Hakan Yandaş'a tazminat davası!

Mert Hakan Yandaş
Sivasspor'da bu sezon gösterdiği başarılı performansla adından söz ettiren Mert Hakan Yandaş, transferde de gündemin ilk sırasında yer alıyor. Galatasaray ile ön protokol imzaladığı halde Fenerbahçe ile anlaştığı iddia edilen Mert Hakan Yandaş ile ilgili bomba bir gelişme yaşandı. Cimbom, Mert Hakan'a tazminat davası açmayı planlıyor. 

Hürriyet gazetesinin haberine göre; Mert Hakan Yandaş transferi mahkemeye taşınıyor. Galatasaray ön protokol imzaladığı futbolcunun Fenerbahçe ile anlaşması üzerine hukuki yollara başvurma kararı aldı. Galatasaray,  Mert Hakan Yandaş’a tam 5 milyon Euro’luk tazminat davası açacak.

ÖN PROTOKOL YAPILMIŞTI
Galatasaray, Aralık ayında Mert Hakan ile anlaştı ve oyuncu ile ön protokol dahi yapıldı. Menajeri Erkan Afacan ile birlikte yapılan sözleşmede Mert Hakan’ın alacağı ücretten, imza parasına hatta cezai hükümler dahi yer aldı. Ve sarı kırmızılılar anlaşmanın ardından menajerine 150 bin TL’lik bir ödeme yaptı. Ancak imzalanan protokole göre Galatasaray’ın futbolcuya Haziran'da 500 bin Euro’luk imza parası yatırması gerekiyordu. Sarı kırmızılılar koronavirüs pandemi nedeniyle sezon devam ettiği için bu durumun ‘etik’ olmayacağını belirterek parayı sezon bitiminde menajeri Erkan Afacan’a ödemek istedi.

FENERBAHÇE DEVREYE GİRDİ
Menajeri ise Fenerbahçe’nin girişimi üzerine Galatasaray’dan yeni teklif ve kontrat şartlarına iyileştirme yapıp yapmayacağını sordu. Sarı kırmızılılar ise buna imzalanan ön protokol ve el sıkıştıklarını ifade edip olumsuz yanıt verdi. Mert Hakan’ın da bu durum ve cazip teklifi üzerine tercihini değiştirip Fenerbahçe ile anlaşması Galatasaray’ı harekete geçirdi. Sarı kırmızılılar, kulüp avukatları ile görüştü ve sözleşme detayları en ince ayrıntısına kadar incelendi, araştırıldı. Mert Hakan ve menajeri Erkan Afacan ile yapılan ön protokoldeki cezai hükme devreye sokma kararı aldı. Galatasaray’ın Mert Hakan Yandaş’a tam 5 milyon Euro’luk tazminat davası açacağı ortaya çıktı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.