ü Işıl Alben, Galatasaray'dan ayrıldı! - FCN Blog

Işıl Alben, Galatasaray'dan ayrıldı!

ışıl alben
Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nın en önemli oyuncularından olan, senelerdir sarı-kırmızılı formayla önemli başarılara imza atan ve Galatasaraylılığı'yla taraftarların sevgilisi haline gelen Işıl Alben, takımdan ayrıldığını açıkladı. Kadın Basketbol Şubesi'nin vasıfsız yöneticileri olan Ömer Yalçınkaya ve Ömer Cansever'in elbirliğiyle takımdan ayrılması için zorladığı Işıl, Instagramdan yaptığı açıklamayla kulübe veda etti. 

Kaptan Işıl Alben'in açıklaması şu şekilde: 
"Çok Değerli GALATASARAY Ailem;

Bilmenizi isterim ki bu satırları böyle bir günde yazmak benim için çok zor. Ancak çıkan haberlerle ilgili bir açıklama yapmam gerekiyor.

Kulübüm 31 Ocak 2020 tarihinde yeni sezon sözleşmemi tek taraflı olarak feshetti. Şubat’ın ilk haftasında görüşmeye çağırıldım ve üzerime düşen fedakarlığı yapmaya hazır olduğumu söyledim. Yöneticilerimizin uygun gördüğü, feshedilen sözleşmemin yaklaşık %40’ına denk gelen indirimi yapıp yeni sözleşmeyi kabul ettim. Aradan 4.5 ay geçmesine rağmen şube profesyonellerinden tarafıma bir sözleşme gelmemesi benim için takımda istenmediğimin kanıtı oldu. Bu şartlar altında 12 senedir gururla taşıdığım 10 numaralı formamdan ‘şimdilik’ ayrılıyorum. Galatasaray’a ve sizlere olan sevgim ben nefes aldığım sürece devam edecek. Desteğini ve elini her zaman sırtımda hissettiğim Fatih Terim Hocama, Sayın Başkanım Mustafa Cengiz’e, tüm Galatasaray Camiasına ve siz Büyük Galatasaray Taraftarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Şimdi profesyonel sporculuk kariyerime başladığım ve Galatasaray’a transferimde en büyük pay sahibi olan eski takımım BOTAŞ Spor’a geri dönüyorum. Neredeyse 48 saat içinde bu transfere karar verip gerçekleştiren BOTAŞ Spor Kulübü Başkanı Sayın Kerim Taşkıran’a ve yönetimine teşekkür ediyorum."

Kaptan Işıl Alben'e Galatasaray'a verdiği tüm hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Galatasaray Basketbol'una hiçbir yararı dokunmamış olan vasıfsızlıklarıyla ün salan, şubenin başarısızlığı için mücadele eden, Kadın Basketbol Takımı'nı şahsi egoları için sabote eden Ömer Yalçınkaya ve Ömer Cansever isimli şahışları istifaya davet ediyoruz. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.