ü Yener İnce: Muslera daha erken dönecektir.. - FCN Blog

Yener İnce: Muslera daha erken dönecektir..

Rizespor deplasmanında rakip takım oyuncusunun müdahalesi sonrasında ayağı kırılan Fernando Muslera bu sabah saatlerinde başarılı bir operasyon geçirirken, ameliyat sonrasında Galatasaray kulüp doktoru Yener İnce basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İnce, başarılı kalecinin dönüş süresini konuşmanın doğru olmadığını belirtirken Muslera'nın fizik olarak iyi durumda olduğu ve bu nedenle de erken dönebileceğinin sinyallerini verdi.

Gayet güzel bir ameliyat oldu. Herhangi bir sıkıntımız olmadı. Bir komplikasyon olmadan son derece güzel bir ameliyat oldu. Kötü bir sakatlık tabii. Şanssız bir sakatlık, kırık. Aynı sahada daha önce maalesef bir tecrübemiz vardı Emre Akbaba'yla.. Benzer bir sakatlık. Hemen hemen aynı sakatlık ama ameliyat gayet güzel geçti. Şu anda Muslera dinleniyor, iyi durumda, herhangi bir sıkıntısı yok. Bugün kalkıp yürüyecek. Bir sıkıntımız yok çok şükür, iyi geçti her şey. Bugün buradayız. Yarın veya sonraki gün çıkabileceğiz hastaneden. 

Bu tip durumlarda hemen bu aşamada dönüş süresini vermek istemiyoruz. Önce kırığın kaynaması sonra da oyuncunun oynayabilir duruma gelmesi gerekiyor. Emre Akbaba örneğinde gördünüz.. O zaman da çok speküle edilmişti 6 ay gibi bir sürede döndü. Muslera'da da beklentimiz bu süreler ama herhangi bir süre vermek doğru değil. Sonuçta kaleci Muslera ama beklediğimizden daha kısa sürede döneceğinden eminim. Muslera'nın fizyolojik yaşı 20'lerde. Şu an 34 yaşında ama yaş faktörü etki etmeyecektir, zannetmiyorum. Muslera çok güçlü ve iyi çalışan bir sporcu. Yaş faktörünün dezavantaj olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca 34 yaş günümüz futbolunda kaleciler için bir yaş olduğunu da düşünmüyorum. En kısa sürede dönecek. Allah izin verirse önümüzdeki günlerde fizik tedavisiyle bu sürece başlayacağız. 

Galatasaray haberleri için tıklayın! 
Futboldaki son gelişmeler için tıklayın!  

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.