ü Ertuğrul Erdoğan, Galatasaray'da kaldı! - FCN Blog

Ertuğrul Erdoğan, Galatasaray'da kaldı!

Galatasaray Doğa Sigorta'da 2 sezondur başarılı bir performansa imza atan Ertuğrul Erdoğan'ın kulüpteki geleceği belli oldu. Zalgiris Kaunas'ın da istediği Ertuğrul Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla Galatasaray'da kalacağını duyurdu. 

Ertuğrul Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde: 
"Geride kalan birkaç günde, Avrupa’nın en önemli basketbol ülkelerinden Litvanya’nın köklü kulübü Zalgiris Kaunas’la görüşme hâlindeydim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu çapta bir organizasyon tarafından istenmek, Sarunas Jasikevicius gibi bir figürden sonra Zalgiris’te başantrenörlük pozisyonu için düşünülmek benim adıma büyük gurur kaynağıydı.

Avrupa’daki her antrenörün hâyâli bir gün Euroleague’de çalışmaktır. Ben de aynı kanaatteyim. Zalgiris’in ilgisi; gerek Euroleague’de başantrenörlük yapabilmek için, gerek de ülkemi yurt dışında bir takımda temsil edebilmek açısından beni çok heyecanlandırmıştı.

Bu süreçte benden desteğini esirgemeyen ve her konuda yardımcı olmaya çalışan başkanımız Sayın Mustafa Cengiz’e de teşekkürü borç bilirim.

Zalgiris yönetimiyle yaptığımız görüşmelerin ardından sürecin git gide uzamasıyla; iki yıldır büyük emek verdiğim ve halihazırda kontratlı başantrenörü olduğum Galatasaray’ın yaklaşan sezon içi kadro yapılanmasının zarar görme ihtimali belirdi. Bu sebeple, kulübümün de menfaatlerini düşünerek, bir karar vermeliydim. Başkan Sayın Paulius Motiejunas’a göstermiş olduğu ilgiden ötürü teşekkür etmekle birlikte, gelecek sezon Galatasaray’daki görevime devam edeceğimi kamuoyuna duyurmak isterim.

Bu süreçte; başta büyük Galatasaray taraftarı olmak üzere, Türk basketbol kamuoyu ve tüm basketbolseverlerden aldığım destek mesajlarından ötürü de çok mutluyum. Eksik olmayın. Gelecek sezon, kaldığımız yerden devam!

Saygılarımla, Galatasaray Doğa Sigorta Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan"

SÖZLEŞMESİ 1+1 YILLIĞINA UZATILDI
Bu gelişmenin ardından Galatasaray'dan da bir resmi açıklama geldi ve Ertuğrul Erdoğan'ın sözleşmesinin 1+1 yıllığına uzatıldığı resmen duyruldu. Sarı-kırmızılılarda transferlerin de kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.