ü Fatih Terim'den yabancı sınırıyla ilgili tarihi eylem! - FCN Blog

Fatih Terim'den yabancı sınırıyla ilgili tarihi eylem!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yabancı sayısında kısıtlamaya gidilmesi kararıyla ilgili Süper Lig ekiplerinin teknik adamlarıyla toplantı yaptı. Yalnızca Hüseyin Çimşir'in katılmadığı toplantıda ortak görüş TFF'nin kararına tepki yönünde oldu.

Ajansspor'un haberine göre; Türk futbolunda yabancı kuralının bir kez daha değişmesinin yarattığı büyük tartışma sürüyor. 14 yabancı kuralının mimarı Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yaptığı son değişikliğe karşı bayrak açtı. Terim, Süper Lig'deki diğer 16 teknik direktör  geçtiğimiz günlerde toplantı yaptı. Terim, İnternet ortamında yaptığı toplantıya sadece Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir katılmadı.

Yabancı kuralı değişikliğinin masaya yatırıldığı toplantıda, ortak görüş şu şekilde oluştu: 
“Yabancı kuralı için bizlere hiç danışılmadı. Yurtdışında bile örneği olmayan bir modele geçildi. Bu şekilde Türk futbolunun gelişeceği düşünülüyor. Ancak sorun sadece yabancı sınırı ile ilgili değil. Bir birlik ya da derneğimiz olmadığı için bir baskı yapamıyoruz. Ancak böyle bir karar alınırken Türk teknik direktörlere de mutlaka danışılmalıydı. Türk spor kamuoyunun yüzde 90'ının karşı çıktığı bir karara kim neden imza atıyor.”

Eski Açık'ın yeni bölümünde yabancı sınırı konuşuldu:


Futboldaki son gelişmeler için tıklayın!

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.