ü Galatasaray yabancı sınırına itiraz edecek! - FCN Blog

Galatasaray yabancı sınırına itiraz edecek!

Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla gelecek sezondan itibaren yabancı oyuncu sayısında değişikliğe gideceğini açıklamıştı. Kuralda yapılan bu değişiklik büyük tepki çekerken Galatasaray'dan da konuyla alakalı açıklama geldi. Sarı-kırmızılılar söz konusu kararın düzeltilmesi için girişimlerde bulunacağınız duyurdu.

Galatasaray'ın açıklaması şu şekilde:
Galatasaray Spor Kulübü olarak, her tür platformda ve her kademede sözlü ve resmi yazı ile yabancı sınırlamasına karşı olduğumuzu ısrarla belirtmiştik.

Ancak Türkiye Futbol Federasyonu, önümüzdeki sezondan itibaren uygulanmak üzere yabancı sınırlaması ile ilgili kararı yürürlüğe koymuştur.

Yabancı sınırlamasıyla ilişkin bu karar geçmişte olduğu gibi gelecekte de Türk futboluna hiçbir yarar sağlamayacağı gibi kulüplerimizin uluslararası alandaki rekabetini de olumsuz yönde etkileyecektir.

Söz konusu kararın düzeltilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Galatasaray Spor Kulübü

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.