ü ÖZEL | Stephane Lasme: Galatasaray taraftarı önünde oynadığım en iyi taraftarlardı.. - FCN Blog

ÖZEL | Stephane Lasme: Galatasaray taraftarı önünde oynadığım en iyi taraftarlardı..

stephane lasme
FCN Blog'un koronavirüs sürecinde Carlos ArroyoManuchar Markoishvili, Milan Macvan,  David HawkinsPops Mensah Bonsu gibi Galatasaray basketbolu için özel isimlerle yaptığı röportajlara bir yenisi daha eklendi. Galatasaray'ın kazandığı EuroCup şampiyonluğunda büyük rol oynayan ve taraftarın sevdiği isimlerden olan Stephane Lasme ekibimizden Eralp Çalhan'a konuştu. asme; şu an meşgul olduğu iş, eski koçu Ergin Ataman, Türkiye’de oynadığı dönemde aldığı ceza ve Galatasaray taraftarı hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Lasme'nin röportajını YouTube kanalımızda izleyebilirsiniz: ERGİN ATAMAN AVRUPA'NIN EN İYİ KOÇLARINDAN BİRİSİ
Galatasaray gibi bir organizasyonun parçası olmak, bu kadar iyi bir koç için muhteşem taraftarların önünde oynamak çok özeldi. Sezon öncesi takım bir araya geldiğinde koç Ergin Ataman bize EuroCup’ı kazanabileceğimizi söylemişti. Onun koçluğunda oynamak çok özeldi. O, oyuncular için harika bir koç. Bütün oyuncularının özelliklerini biliyor. Hücumu çok seven bir koç, ancak harika bir savunma stratejisi var ve savunmacı oyunculara da önem veriyor. Bana özellikle takımın savunmasında önemli bir rol verdi. Ben de bu sorumluluğun gerekliliklerini yerine getirmek için elimden geleni yaptı. Onunla çalışmaktan çok büyük keyif aldım. Ergin Ataman, sahada belirli bir noktaya kadar oyuncularına özgürlük vermekten kaçınmıyor. Oynatmak istediği bir tarz ve çeşitli kuralları var. Ama oyunculara da belirli bir noktaya kadar özgürlük tanımaktan çekinmiyor. Ergin Ataman, şu anda Avrupa’nın en iyi koçlarından birisi ve çok daha fazla saygı görmeyi hak ediyor.

STRASBOURG MAÇINDAKİ ATMOSFER BENİM GÖRDÜĞÜM EN İYİ FİNALDİ
EuroCup finalindeki atmosfer olarak benim gördüğüm en iyi finaldi. İnanılmaz bir ortam vardı. Isınmadan itibaren maçı kaybetmemizin imkanı olmadığını biliyordum. Taraftarlarımızla, o sene sahip olduğumuz takımla birlikte maçı kaybedemeyeceğimizi biliyordum. Evimizde kendimize çok güveniyorduk. Çok iyi bir takımımız ve formumuz vardı. Kadrodaki herkes çok iyi katkı yaptı. O günü düşündüğümde hala heyecanlanıyorum.

GALATASARAY TARAFTARI ÖNÜNDE OYNADIĞIM EN İYİ TARAFTARDI
Galatasaray taraftarlarını çok seviyorum. Onlar harikalardı. Kariyerim boyunca birçok farklı takımda, birçok iyi taraftar grubunun önünde oynadım. Ama Galatasaray taraftarıyla olan ilişkimiz çok farklıydı. Onlar önünde oynadığım en iyi taraftarlardı. O dönemdeki en güzel şey taraftarlardı. Günümüzde olmasak bile bizi taşıyan bir taraftar grubu vardı. Bu da çok motive ediciydi. Çok önemli takımlarda oynadım, şampiyonluklar kazandım ancak Galatasaray’da kazandığım EuroCup şampiyonluğu ve taraftarların tepkisi diğer hepsinden çok daha özeldi. Diğer oynadığım yerleri ya da taraftarları daha az sevdiğimi söylemiyorum. Ama Galatasaray’da Avrupa şampiyonluğu kazandım. Ve bu şampiyonluğu Galatasaray taraftarıyla kazandım. Ayrılış şeklim beni hayal kırıklığına uğratsa da Galatasaray’ın yeri bende ayrı. Galatasaray taraftarlarını çok seviyorum. Umarım bir gün tekrar bir araya geliriz.

HAYAL KIRIKLIĞI YAŞADIM 
Kesinlikle daha kısa bir ceza almayı bekliyordum. İlk defa böyle bir durumla karşı karşıya kalıyordum. Dopingle ün sanmış bir oyuncu değildim. FIBA ve EuroLeague seviyesinde basketbolun önemli temsilcilerinden birisiyim. İlk suçumda 1 yıl ceza almam çok garipti. Bu yüzden hayal kırıklığı yaşadım, mahkemeye gittim. Durumumun medyada çizildiği kadar kötü olmadığını söyleyebilirim.

NBA ARTIK KENEVİR İÇİN TEST BİLE YAPMIYOR
Ben oldukça sorumlu bir oyuncuyum, gittiğim her yerde kazandım. Buna rağmen yapılanlar benim için hayal kırıklığı yarattı. Herkesin kenevir ile ilgili farklı görüşleri olabilir. Ben de kendi görüşüme sahibim ve benim görüşüm bilime dayanıyor. 1 yıllık bir ceza hak ettiğimi düşünmüyorum. Şampiyon olduk ama kenevirin şampiyonluğu kazanmamızda bana yardımcı olduğunu düşünmüyorum. NBA artık kenevir için test bile yapmıyor. Her şey değişiyor. Bundan 3 yıl sonra insanlar belki de bu sebep yüzünden ceza almayacak bile. Ama ben basketbol kariyerimin bir senesini kaybettim. Dünya gerçekten komik…

GALATASARAY ARKAMA SAKLANDI VE YOK OLDU
Galatasaray takım olarak benimle alakalı düzgün bir açıklama yapsaydı gerçekten minnettar olurdum. Ancak Galatasaray adını lekelediğime dair bir açıklama yaptılar. Gerçekten çok üzülmüştüm. Yeni bir şampiyonluk kazanmıştık. Nasıl kulübü utandırmış olabilirim ki? Galatasaray’a her şeyimi verdim. Ancak Galatasaray’dan kimse medya önüne çıkıp benim hakkımda olumlu bir şey söylemedi. Galatasaray arkama saklandı ve yok oldu. Hiç kimse benim yanımda olmadı. Herkes arkadaşım gibi davranıyordu. Ama ihtiyacım olduğunda yönetim dahil kimse benim yanımda olmadı. Bu olay yaşandıktan sonra sadece takım doktoru bana yazıp, nasıl olduğumu sordu.

Stephane Lasme röportajının tamamı için: 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.