ü Yönetimi bekleyen tehlike oldukça büyük! - FCN Blog

Yönetimi bekleyen tehlike oldukça büyük!

Sportif anlamda saha içinde kötü sonuçlar alarak şampiyonluk mücadelesine havlu atan ve hatta Şampiyonlar Ligi potasından da uzak kalan Galatasaray'da mali anlamda bekleyen tehlike büyük.. Pandemi nedeniyle evinde oynayacağı iki derbiyi seyircisiz oynayan ve maç gelirinden mahrum kalan Galatasaray, sezon sonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılamaması halinde büyük bir zararla karşı karşıya kalacak gibi görünüyor..

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; matematiksel olarak şampiyonluk şansı kalmayan Galatasaray, sportif başarısızlığın faturasını ağır ödeyecek. Son iki sezonda Şampiyonlar Ligi sayesinde toplam 70 milyon Euro gelir elde eden sarı-kırmızılı kulüpte buna rağmen 270 ve 242 milyon liralık zarar söz konusuydu. 31 Mart 2020 itibarıyla net borcu 1 milyar 656 milyon TL olarak açıklanan Galatasaray'da bu rakamın 2 milyar TL'yi geçmesi bekleniyor. Çünkü kulüp yöneticileri ve finans ekibinin yeni sezon için öngördüğü zarar tam 450 milyon TL!

PANDEMİ KULÜBÜN KASASINI BOŞALTTI
Sezon boyunca ortalama 40 bin taraftarı ağırlayan Türk Telekom Stadı için bilet satışı-gişe hasılatı duran Galatasaray'da pandemi sürecinden GS Store da olumsuz etkilendi. Forma-ürün satışları dibe vurdu. Göğüs reklamı veren Terra Pizza anlaşmayı yenilemeyi düşünmüyor ve yeni sponsorlar bulunamıyor. Kur farkı zararı ile birlikte 35 milyon Euro olarak hesaplanan nakit akış kaybı ve mahrum kalınacak Şampiyonlar Ligi geliri ile Galatasaray'ın zararı 450 milyon TL'yi bulacak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.