Basketbol Süper Ligi 26 Eylül'de başlıyor!

basketbol süper ligi
Koronavirüs salgını nedeniyle bu sezonu yarıda kalan Basketbol Süper Ligi'nde gelecek sezonun başlangıç tarihi belli oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu “Basketbola Dönüş Protokolü” başlıklı bir dosyayı kamuoyu ile paylaşırken yapılan açıklamada sezonun 26 Eylül'de başlayacağı 15 Haziran'da ise biteceği duyruldu.

TBF, "Basketbol Dönüş Protokolü" başlıklı bir dosyayla Türkiye’deki basketbol liglerinde yeni sezon takvimine dair de bir açıklama yayınlandı. Nihai takvim kararının 14 Ağustos 2020 tarihi itibariyle verileceğini açıklayan TBF, yaptığı açıklamada sezon takvimiyle ilgili şu bilgileri paylaştı:

Normal Sezon – 1. Devre: 26 Eylül 2020 – 11 Ocak 2021

Normal Sezon – 2. Devre: 15 Ocak 2021 – 3 Mayıs 2021

Türkiye Kupası: 9-14 Şubat 2021

Playofflar: 12 Mayıs – 15 Haziran 2021

Normal sezonda toplam 240 maç oynanması öngörülüyor. Playoff sürecinde ise 17 ila 27 müsabakanın oynanması öngörülüyor. Ayrıca TBF’den yapılan açıklamaya göre playofflar önceki yılların aksine sırasıyla üç, beş ve yedi maç üzerinden oynanmayacak. Buna göre çeyrek final eşleşmeleri üç maç, yarı final ve final eşleşmeleri ise beş maç üzerinden gerçekleştirilecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.