Fatih Terim'in yeni kadro planlaması belli oldu.

TFF'nin yabancı kuralını bir yıl ertelemesi Galatasaray'ın planlarını değiştirmedi. Teknik direktör Fatih Terim gelecek yıl için şimdiden önlem alacak ve yerli ağırlıklı bir kadroyla yola çıkacak.

YERLİ OYUNCU TAKVİYESİ YAPILACAK
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı düzenlemesiyle ilgili erteleme kararı Galatasaray'ın ve teknik direktör Fatih Terim'in planlarını değiştirmeyecek. Terim, önünde bir yıl daha olmasına rağmen yerli oyuncu konusunda şimdiden önlemlerini alacak. Tecrübeli teknik adam, Türk futbolcular üzerinde durmaya devam edecek. Böylece hem takımda rekabet artacak hem de aidiyet sorunu ortadan kaldırılacak. Ayrıca geleceğe de hazırlık yapılacak.

DİREKT OYNAYACAK OYUNCULAR OLUCAK
Şimdiye kadar anlaşma sağlanan Arda Turan, Emre Kılınç, Kerem Aktürkoğlu ve Oğulcan Çağlayan gibi isimlere ek olarak içeride ve dışarıda yetenekli Türk futbolcularla ilgili çalışma devam edecek. Gelecek sezon sahada 11 yabancı kuralı devam etse de, teknik direktör Fatih Terim yerli en az 3-4 isme 11'de yer vermeyi düşünüyor. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.