Özel Röportaj | Efe Güven: Euroleague'e geri dönmek önemliydi..

Galatasaray kadın basketbol takımı baş antrenörü Efe Güven, yeni sezon öncesinde FCN Blog'a özel bir röportaj verdi. Youtube kanalımızda yayınlanan röportajın birinci ve ikinci bölümüne aşağıdaki videolardan da ulaşabilirsiniz..

📺 Youtube kanalımıza abone olarak bizlere destek olabilirsiniz!


RÖPORTAJIN BİRİNCİ BÖLÜMÜ
Sezon öncesinde yaşanılan transfer dönemini değerlendiren başarılı genç teknik adam, geçtiğimiz sezon Euroleague'e katılım hakkı kazanarak sezon başındaki hedeflerine ulaştığını açıkladı. Takım kaptanı Işıl Alben ve Tilbe Şenyürek'in takımdan ayrılmasını değerlendiren Efe Güven, iki oyuncuyu da kaybetmelerinin takım açısından olumsuz bir durum olduğunu belirtti. Baş antrenör Güven ayrıca geçtiğimiz sezona oranla yeni sezonda daha agresif ve daha sert bir takım kurduklarını açıkladı. WNBA'de bu sezon forma giyen bazı oyuncuların sezonun ilk bölümünü kaçıracağını belirten Efe Güven, sezon içerisindeki hedeflerinin de Avrupa'da yarışmacı bir takım olmak olduğunu belirtti. 

Galatasaray kadın basketbol takımının 2020-2021 sezonundaki takım kadrosu şu şekilde olacak:
Eda Şahin, Meltem Yıldızhan, Miray Balotu, Sude Yılmaz, Bria Hartley, Mısra Albayrak, Mercedes Russell, Bella Alarie, Cansu Köksal, Pelin Bilgiç, Melisa Eroğlu, Asena Yalçın, Anete SteinbergaRÖPORTAJIN İKİNCİ BÖLÜMÜ
Yeni sezonda İspanyol ekibi Barcelona'ya imza atan İnci Güçlü'nün altyapıdan yükselen oyuncular için farklı bir yol açtığını belirten Efe Güven, altyapıdan çıkacak olan oyuncuların yabancı sınırlaması nedeniyle Türkiye'de kalmaya daha sıcak baktığını belirtiyor. Genç oyuncuların oynayabilecekleri takımlara gitmelerinin kişisel kariyerleri açısından daha doğru olacağını belirten Güven, sahada iyi performans sergileyen bir Türk oyuncu yerine yabancı oyuncu alınmayacağının altını çizdi ve yabancı kuralının daha farklı olması gerektiğini dile getirdi. 

Galatasaray kadın basketbol takımı baş antrenörü Efe Güven sezon öncesinde ismi bir süre Galatasaray ile anılan geçen sezonun Euroleague Women MVP'si Alina Iagupova ile herhangi bir girişimlerinin olmadığını ve oyuncuyla ilgilenmediklerini açıkladı. Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde takımların bütçelerinin düşmesi beklenirken, yukarıya çıktığını ve her takımın iddialı bir kadro kurduğunu belirten Efe Güven gelecek sezonun sürprizlere gebe olduğunu açıkladı. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.