ü Şampiyonlar Ligi geliri resmen belli oldu! - FCN Blog

Şampiyonlar Ligi geliri resmen belli oldu!

2019-2020 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde mücadele eden Galatasaray'ın elde ettiği gelir resmen belli oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle Portekiz'in başkenti Lizbon'da sekizli final olarak düzenlenen turnuvanın son bölümünde şampiyonluğa Bayern Münih ulaşırken, kulüplere dağıtılan bedeller açıklandı. 

Şampiyonlar Ligi’nde Bayern Münih’in PSG’yi 1-0 devirerek mutlu sona ulaşmasıyla 2019-2020 sezonu tamamlandı. UEFA, önceki gece oynanan maçın ardından geride kalan sezonda 32 kulübün hangi kalemlerden ne kadar gelir elde ettiğini açıkladı. Finalde kaybetmesine rağmen PSG, yayın geliriyle 134 milyon Euro’nun sahibi oldu ve ilk sıraya yerleşti. Şampiyon Münih ise 129.9 milyon Euro’da kaldı.

GALATASARAY'IN KAZANCI BELLİ OLDU
Temsilcimiz Galatasaray, 29.9 milyon Euro (bugünkü kurla 260 milyon TL) ile turnuvada elde edilen gelirler sıralamasında 26. sırayı aldı. Bunun 15.2 milyon Euro’su katılım bedelinden, 1.8 milyon Euro’su gruptaki iki beraberlikten, 11.1 milyon Euro’su UEFA sıralamasından, 1.8 milyon Euro’su da yayın havuzundan geldi.

PSG, 27.2 milyon TL yayın geliriyle bu alanda ilk sırada yer aldı. Onu 23.8 milyon Euro ile Manchester City, 21.1 milyon Euro ile Barcelona izledi. Liverpool 18.4 milyon Euro, Atletico Madrid de 18.1 milyon Euro ile en fazla yayın geliri elde eden diğer kulüpler oldu.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.