ü Yeni sezonda %30 seyirci alınacak! - FCN Blog

Yeni sezonda %30 seyirci alınacak!

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada "yeni normal" düzene geçtiğimiz şu günlerde, Türkiye Futbol Federasyonu yeni sezon için maçların nasıl oynanacağı hakkında kararını açıkladı. Yapılan resmi açıklamada Sağlık Bakanlığı'nın prosedürlerinin uygulanması koşuluyla maçlara stadyumların %30 kapasitesinde seyirci alınacağı belirtildi. 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde;
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Riva'da bugün yaptığı toplantıda Ekim ayından itibaren futbol müsabakalarının sınırlı sayıda seyirciyle oynanması kararını vermiştir. Bu kapsamda; TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınacak olup locaların kullanımı da serbest bırakılacaktır. Stadyumlara ateş ölçümü yapılarak alınacak tüm seyircilerin tribünlerde sosyal mesafeye uyması ve maske takması zorunlu olacaktır. Müsabakalara seyirci alınması ile ilgili tüm detaylar daha sonra ilan edilecektir.

Federasyonun aldığı bu karar doğrultusunda 2020-2021 Süper Lig maçlarında Ali Sami Yen Stadı'nın kapasitesinin %30'u olarak yaklaşık 17bin taraftar maçlara girebilecek.

Galatasaray haberleri için tıklayın! 
Futboldaki son gelişmeler için tıklayın!

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.