ü Bankalar Birliği anlaşması 12 yıla çıkıyor! - FCN Blog

Bankalar Birliği anlaşması 12 yıla çıkıyor!

Geçtiğimiz yıl Türkiye Bankalar Birliği ile borçlarını yeniden yapılandırmaya yönelik yeni bir kredi anlaşması imzalayan Galatasaray yönetimi, yaşanılan ekonomik kriz sonrasında vade süresiyle ilgili TBB ile yeniden masaya oturdu. Gerçekleştirilen görüşmelerin ardından 2 yılı ödemesiz olmak üzere kredinin vadesi 12 yıl olarak revize edilecek! 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray yönetimi Bankalar Birliği ile yaptığı anlaşmayı 12 yıla çıkaracak.. Geçen yıl Türkiye Bankalar Birliği'yle (TBB) 1.1 milyar TL yapılandırma anlaşması imzalayan Galatasaray Kulübü bu sayede 850 milyon TL finansal borç ve vadesi geçmiş borçlarını kapatmış, kasaya 250 milyon TL nakit girişi sağlamıştı. Bankalar Birliği anlaşmasını 5 yıldan 12 yıla çıkarmaya hazırlanan sarı-kırmızılı kulüp prosedürlerde son aşamaya geldi. Bu ay içinde resmi imzalar atılacak ve borç ödemesini 2030'a kadar yayacak olan Galatasaray bu yeni anlaşmayla yaklaşık 250 milyon TL sıcak paraya kavuşacak. 

Yaz transfer dönemi sona ermeden finansal açıdan nefes alacak sarı-kırmızılı yönetim, transferde de istediği adımları daha kolay atabilecek.

Galatasaray haberleri için tıklayın!
Futboldaki son gelişmeler için tıklayın!

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.