ü Galatasaray'da Scott Piri etkisi... - FCN Blog

Galatasaray'da Scott Piri etkisi...

Geçtiğimiz sezonun pandemi dönemini kondisyonersiz geçiren Galatasaray, bu eksikliği fazlasıyla hissetmiş ve takımın sahada gösterdiği performansa fazlasıyla yansımıştı. Bu nedenle takıma Scott Piri'yi kazandıran sarı kırmızılılar, tecrübeli kondisyonerin etkisini ligin daha ilk maçında fazlasıyla hissetti.

Milliyet'in haberine göre; 2011-2014 yılları arasında Galatasaray’da çalışan Piri’nin gelmesiyle beraber takımın fiziksel olarak ligin başında bu seviyede olması dikkat çekti. Bu noktada özellikle ön tarafta yer alan isimlerin durumu merak ediliyordu. Feghouli, Arda Turan, Falcao gibi tecrübeli ve aynı zamanda ağır olmakla eleştirilen isimlerin tempolu oyunu yüzleri güldürdü.

Emre Kılınç’ın çabukluğu ön taraftaki tempolu oyunda etkili olurken, Belhanda ve Taylan enerjileri ile dikkat çekti. Galatasaray’ın bu hızlı ve tempolu oyununda her iki bekinin etkisi de kendini gösterdi. Yeni transferler Omar Elabdellaoui ile Saracchi’nin çalışkanlığı takımın diri gözükmesinde etkili oldu. Takımdaki bireysel performansların iyi seviyede olmasında başrolün Scott Piri’de olduğuna vurgu yapılıyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.