ü Hem dayanıklı hem dinamik! - FCN Blog

Hem dayanıklı hem dinamik!

Uzun bir aradan sonra yeniden Galatasaray'da teknik ekibe katılan Scott Piri, geldiği günden itibaren fiziksel antrenmanlarla takımı oldukça zorluyor. Teknik direktör Fatih Terim'le yaptığı görüşmelerin ardından antrenman planlamasını takımın oyun sistemine göre hazırlayan Amerikalı performans uzmanı, yeni sezon hem daha dayanıklı hem de daha dinamik bir oyuncu grubu yaratmanın peşinde..

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; yeni sezon öncesi kadrosunu transferlerle güçlendiren Galatasaray'da geride kalan çalışmaların ardından en iyi transferi ABD'li performans uzmanı Scott Piri gibi görünüyor. Sarı-kırmızılı kulüpte Fatih Terim'le birlikte daha önce çalışmanın avantajını kullanan Piri, gelir gelmez farkını hissettirdi. İşte ABD'li kondisyoner Scott Piri'nin yeni sezon hazırlıklarındaki icraatları..

1- Fatih Terim'in hücum futbolunda ısrar edeceğini dikkate alan Scott Piri, futbolcuların sprint (yüksek hızla sürat koşusu) sayısını artırmayı hedefledi.

2- Antrenmanlarda sağlık topları, pilates malzemeleri, tırmanma ipi ve yaylı bantlar kullanılarak vücut esnekliği sağlanıyor. Tüm oyuncuların adalelerinde biriken laktik asitlerin atılması için kısa sopalarla masaj uygulanıyor.

3- Hantal görünümde bir takım istemeyen Piri, futbolculara dinamik yükleme (ağırlık topları ile çalışma) yaptırıyor. Yükleme devam edecek ve ilk haftadaki Gaziantep FK sınavına mümkün olduğunca diri bir takım çıkaracak.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.