4 milyon Euro'luk FFP tehdidi!


TFF'nin açıkladığı limitler doğrultusunda transfer dönemini geçiren ancak transfer bütçesi olmasına karşın orta saha transferi yapılmadığı için eleştirilen Galatasaray yönetimi yeni bir krizle karşı karşıya.. UEFA ile yapılan FFP anlaşması kapsamında limitler dahlinde hareket eden Galatasaray, yaşanan koronavirüs pandemisi ve sportif başarısızlık nedeniyle 4 milyon Euro zararda görünüyor! 

Sabah gazetesinde yer alan habere göre; limitler konusunda TFF ile sorun yaşamayan Galatasaray'da sezon sonu için UEFA ile yapılacak olan FFP tehlikesi baş gösterdi. 2018'de UEFA ile 4 yıllık anlaşma imzalayan Galatasaray'a transferde 'sattığın kadar al' zorunluluğu getirilmişti. 2 yıldır bu kurala uyan Aslan, 2019-20'de azami 10 milyon Euro açık vermeyi taahhüt etmişti. 

Şampiyonlar Ligi geliri ve tribün geliri sayesinde sınırı aşmayan G.Saray, UEFA ile yapılan anlaşma çerçevesinde zarar etmeden başa baş bütçeye sahip olmak zorunda. 2 sene sonra Devler Ligi pastasından mahrum kalan ve Koronavirüs sürecinde tribün gelirinden de olan kulübün finansal tablosu incelendiğinde 14 milyon Euro zarar söz konusu. Tekrardan FFP tehlikesine giren Galatasaray, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Birimi'nin yapacağı incelemeye kadar 14 milyon Euro zararı sıfıra indirmenin çaresini arıyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.