ü Galatasaray'da radikal maaş kararı! - FCN Blog

Galatasaray'da radikal maaş kararı!

Yaz transfer döneminde beklenen satışları yapamayan ve orta saha transferi gerçekleştirmeyerek teknik direktör Fatih Terim'i zora sokan Galatasaray yönetiminin transfer döneminde radikal bir karar aldığı ortaya çıktı. Mustafa Cengiz yönetimi, takımın maaş bütçesini düşürmeye çalışırken yeni isimlerin takıma katılmasından ziyade mevcut kadronun ödemesinin gününde yapılmasını önceliği haline getirdi. 

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray, “transfer mi, düzenli ödeme mi” arasındaki tercihi ödemeden yana kullandı. Geçmiş dönemdeki oyuncu alacaklarından çok çeken, her seferinde sıkıntılar yaşayan sarı-kırmızılı yönetim, bu kez aynı sıkıntıyı yaşamamak için tedbirini aldı. Gerekli takviyeleri yapamadığı için eleştirilen yönetim, yeni bir sorun istemediği için ayağını yorganına göre uzattı. UEFA ile Finansal Fair Play anlaşması bulunan Aslan, çizgi dışına çıkmak istemedi. Bu nedenle ödemelerin zamanında yapılmasına dikkat edilecek ve futbolcuların konsantrasyonunun bozulmaması sağlanacak. Geçtiğimiz günlerde oyuncuların tüm alacaklarını ödeyen sarı-kırmızılı kulüp, bundan sonra da önceliğini bu konuya verecek. Oyuncuların motivasyonunun bu şekilde daha da yukarılara çıkacağı düşünülürken, kaynak konusuna nasıl bir çözüm bulunulacağı ise bilinmiyor.

GEÇMİŞTEN DERS ÇIKARTTILAR
Sadece futbol takımı için aylık 5 milyon euroya yakın ödemesi bulunan sarı-kırmızılılar, yüzde 15’lik kesinti nedeniyle dengeleri bozulan Feghouli ve Belhanda’yı da ikna etmek için uğraşacak. Galatasaray’da özellikle geçen sezon ödemeler konusunda sorunlar yaşanmış ve bu durum futbol takımını olumsuz etkilemişti. Bu sene aynı hataya düşmek istemeyen yönetim, maaşların hesaplara geç yatmaması için elinden geleni yapacak. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.