ü Galatasaray'dan 10 milyon Euro'luk tasarruf! - FCN Blog

Galatasaray'dan 10 milyon Euro'luk tasarruf!

Transfer döneminde istenen hamlelerin yapılamaması sebebiyle Galatasaray'da Mustafa Cengiz ve yönetimi hedef tahtası haline geldi. Ancak kadro maliyetinde sarı kırmızılıların geçtiğimiz sezona göre 10 milyon Euro'luk bir tasarruf sağladığı ortaya çıktı.

Sabah gazetesinin haberine göre;  TFF'nin 493.3 milyon TL harcama limiti koyduğu Galatasaray'da futbolculara ödenen garanti ücretler 35 milyon Euro seviyesine çekildi. Gelen-gidenlerin maliyeti kıyaslandığında sarı-kırmızılıların kasasında 10 milyon Euro kaldı. 1.9 milyon Euro kazanan Donk da fiyatında indirim yaptı.

Seri, Lemina, Andone, Mariano, Nagatomo, Selçuk, Adem, Jimmy ve Ahmet Çalık'la yollarını ayıran Galatasaray; Arda, Oğulcan, Emre Kılınç, Fatih, Kerem, Omar ve Etebo'yu kadrosuna kattı. Gelen-gidenlerin maliyeti kıyaslandığında kulübün kasasında 10 milyon Euro kaldı. Konya'ya giden Ahmet Çalık 1 milyon 100 bin TL fesih tazminatı ödedi. Karagümrük'e kiralanan Jimmy'den 2 milyon 647 bin TL gelecek. 1.9 milyon Euro kazanan Donk da 515 bin Euro'ya yeni imza attı.

ASLAN ANLAŞMAYA HARFİYEN UYDU
Mevcut kadroda oyuncularına 30.6 milyon Euro ve 38.1 milyon TL garanti ücret ödeme sözü veren Galatasaray'da takım bütçesi sonunda 35 milyon Euro'ya indirildi. Ocak 2018'de başkan seçilen Mustafa Cengiz, maaş yükü 50 milyon Euro'yu bulan bir takım devralmıştı. Transferde eleştirilen Cengiz başkanlığındaki yönetim, geleceği düşünerek kemer sıktı ve UEFA ile yaptığı anlaşmaya da harfiyen uydu. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.