ü Yusuf Günay: Oyuncu satamadık çünkü talep yok! - FCN Blog

Yusuf Günay: Oyuncu satamadık çünkü talep yok!


Galatasaray Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, HDI Sigorta ile yapılan sponsorluk anlaşmasında açıklamalarda bulundu. Oyuncu satamama nedenlerinin teklif gelmemesi olduğunu söyleyen Günay, Fatih Terim ile bir sorunlarının olmadığını da ifade etti. 

Yusuf Günay'ın açıklamaları şu şekilde: 

Dün saat 14:30'da Sayın Başkanımız Mustafa Cengiz’in başkanlığında Hocamız Fatih Terim, İkinci Başkanımız Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcımız Kaan Kançal, Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyemiz Oytun Özer'in katıldığı, benim de bulunduğum bir toplantı gerçekleştirildi. Gayet güzel bir toplantı oldu. Bunu bir diplomatik bir dille söylemiyorum. İşin gerçeği ve doğrusu bu. Bu konuda söylenenlerin tamamı spekülasyondur. Gerilim iddialarının hiçbir gerçekliği yoktur. Galatasaray Futbol Takımı bu sene yine şampiyonluğun en büyük adayıdır. Bu konuda özellikle Florya'da altyapı başta olmak üzere yeni bir idari ve sportif yapılandırma konusunda bazı kararlar aldık. Bu kararlarımızı uygulamaya koyacağız. Takımımıza güveniyoruz. Hocamız zaten Türk futbolunun bir numarası. Bizi herhangi şekilde tereddüde sokacak hiçbir durum yoktur. Herkes görevinin başında, tam bir konsantrasyon içerisinde. 2020-2021 sezonunu başarıyla bitireceğimize inancımız tam.

20 MİLYON EURO ARTIYLA KAPATTIK

2018 Ocak ayında Sayın Mustafa Cengiz Başkanlığındaki yönetim, göreve geldiğinden bu yana 6. transfer dönemi sona erdi. Bu transfer dönemleri içerisinde toplam 42 milyon Euro'luk oyuncu transfer ettik. 61 milyon Euro'luk da oyuncu satışı yaptık. Yani 20 milyon Euro civarında artıyla kapattık. Taraftarımız tepkisinde haklıdır. Taraftar bizim her şeyimiz. Onların tepkilerine tepki göstermek söz konusu değildir. Bizim için onları görüşü son derece değerlidir. İlerleyen günlerde yönetimin de haklı olduğu görülecektir. Biz Galatasaray'ın menfaatleri doğrultusunda olması gerekenleri yaptık. Belki iletişim hatası, yanlışlıkları olabilir. Bunları kabul ediyorum; ama Galatasaray Spor Kulübü'nün menfaati olan neyse bizim yaptığımız odur.

BORÇ 200 MİLYON EUROYA DÜŞTÜ 

2018 ocak ayından bu tarafa kısaca değerlendirirsek, her alanda, baktığımız her rakamda 2018 ocak ayındaki Galatasaray'a nispeten bugünkü Galatasaray'ın çok olumlu noktada olduğunu söyleyebiliriz. Göreve geldiğimizde, Galatasaray'ın borçları yaklaşık 300 milyon Euro civarındayken bugün 200 milyon Euro'lara düşmüştür. İlave olarak Florya, kulübümüze geri kazandırılmıştır. Bu süreçte UEFA ile yapılan anlaşmanın gerekleri bütün şartlarıyla yerine getirilmiştir. Bunun önemi önümüzdeki süreçte çok daha ortaya çıkacak. Nasıl ki bugün bazı takımlar Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı elde etmesine rağmen katılamıyorsa, önümüzdeki süreçte de bazı takımları bunlar bekliyor. Bu takımlardan biri Galatasaray olmayacak. Biz geleceği de planlamak durumundayız. Bu süreçte Galatasaray 2 tane şampiyonluk kazandı, 27 tane kupa aldı. Hiçbir rakam da pandemiye rağmen teslim aldığımız günden daha kötü değil. Pandemi döneminde Galatasaray faaliyetlerini artı ile kapatmıştır. Bu sadece Türkiye'de değil, bütün dünyadaki kulüplerle karşılaştırılabilir bir şey. Amatör branşlarda bile 6 aylık pandemi dönemine baktığımızda artıdayız. Gelirlerimiz giderlerimizden daha fazla olmuş. Yeni gelir kaynakları yaratmışız. Dünyada başka bir kulüp var mı? Bunlara bakmak gerekir.

GALATASARAY'DA KAOS YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR

Galatasaray'da bir kaos ortamı yaratmaya yönelik bazı girişimler var. Bunları görüyoruz. Bunlardan bir tanesi Sayın Fatih Altaylı. Her hafta bir programda Galatasaray Spor Kulübü yönetimini, başkanını hedef alarak, eleştiri yaparak değil, hakaret ederek program yapmaktadır. Sadece bugün bizim yönetimimize değil, geçmiş yönetimlere de tek yapılan şey hakaret ve yönetime her türlü anlamda engel çıkarmak, kaos oluşturmak... Basın özgürlüğü bu değil. Elbette ki eleştiriyi herkes yapabilir. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı'nın zekâ seviyesiyle alay etmekte, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu'na hakarette bulunmaktadır. Dün akşamki programda kulaklarıma inanamadım. Bizim efsanemiz, Galatasaray Spor Kulübü'nün Teknik Direktörü, Türkiye'nin futbolda bir numarası Fatih Terim, koridorlarda yönetim kuruluna küfrederek dolaşıyor diye bir ifade kullandı. Tabii ki hocamız buna gerekli cevabı verecektir. Böyle bir şey asla söz konusu değil. Ne Galatasaray Spor Kulübü Teknik Direktörü Fatih Terim böyle bir eylemde bulunabilir ne de Galatasaray Spor Kulübü içerisindeki başka birisi. Bu nasıl bir Galatasaraylılıktır? Kabul edilebilir bir şey değil. Bu kaos oluşturma gayretlerine rağmen biz şimdiye kadar olduğu gibi Galatasaray menfaatlerine ve başarısına uygun bir şekilde tereddüt etmeden görev süremizin sonuna kadar çalışacağız. Galatasaray camiasına özellikle bunu vurgulamak istiyorum. Bir insan her hafta bir televizyon programında olmayan şeyleri, uydurarak, yalan konuşarak bunları söylememeli. Basın özgürlüğü bu mudur?

Twitter'da Kasımpaşa maçından sonra rakip takımın taraftar grubunun hesabından beni eklemişler. Merak edip baktım. Yusuf Günay, "Falcao'ya..." şunu dedi şeklinde bir haber. Benim ağzımdan bir tek kelime çıkmadı. Tamamen uydurma. Cümlenin içeriğinde de bir şey yok. Söylesem söyledim derim. Acaba bu neden yazılır diye merak ederken bunun cevabını buldum. Bir orta oyunu ve tiyatro var. Çanak soru sormakla görevli arkadaşımız, 'Şöyle bir sözü kim söyleyebilir’ diye soruyor. Sayın Fatih Altaylı da söylese söylese Yusuf Günay söyler diyor. Benim ağzımdan böyle bir kelime çıkmadı. Söylemediğim bir şey üzerinden nasıl yazdı diye senaryo yazarsınız! Yönetim kurulu sorumluluğu içerisinde hangi sorumlulukla hareket edeceğimi çok iyi biliyorum. Annemi yeni toprağa verdim. İnsanları benim anneme küfrettirecek düzmece senaryolar yaptırmasınlar. Bu doğru bir şey değil. Dediğim gibi bunların hiçbiri bizi Galatasaray hizmetten alıkoymayacak. Galatasaray bizim için son derece önemli ve değerli. Son saniyeye kadar burada kalacağız ve görevimizi yapacağız.

OYUNCU SATAMADIK ÇÜNKÜ TALEP YOK

Biz bu konuyu dünkü toplantıda da konuştuk. Satmak istediğimiz futbolcularla ilgili önümüzdeki en büyük engelin pandemi dönemi olduğu ortada. Bütün kulüpleri gelirlerinin azaldığı için transfer hareketliliği bütün dünyaya bakarsak düşük olmuştur. 6 transfer döneminde sattığımız oyuncuların değeri 61 milyon Euro'dan daha fazla. Pazar günkü gelişmeler bu rakamda yok. Pazar günü birçok genç kardeşimiz diğer kulüplere gönderdik. Aldığımız ve sattığımı arasında 20 milyon Euro fark var. Son dönemde planladığımız bazı satışlarımız vardı. Bunlar gerçekleşmedi. Çünkü dünyanın hiçbir kulübünden uygun bulunabilir bir taleple karşılaşmadık. Bunu da ocak ayına kadar yönetmesini bilip, ocak ayında takımımızın ihtiyaçlarına göre planlamamızı şimdiden yapacağız. Oyuncu satamadık çünkü talep yok. Dünyanın hiçbir yerinden oyuncularımıza talep gelmedi.

UEFA FFP anlaşması yükümlülükleri kapsamında 30 milyon TL artımız olduğunu dile getiren Başkan Yardımcımız, "Alex Telles'in geliri buna dahil değil. Her dönemin bütçesinde yer alan kalem dün itibarıyla gerçekleşmiş oldu" diyerek sözlerini noktaladı.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.