ü Fatih Terim'den Arda Turan'a görev! - FCN Blog

Fatih Terim'den Arda Turan'a görev!

Galatasaray'da sezon başında yuvasına dönen Arda Turan, teknik direktör Fatih Terim'in hem saha içerisinde hem de oyuncu grubunda liderliğini yapıyor. Deneyimli teknik adam 33 yaşındaki oyuncusuyla yaptığı görüşmede daha fazla sorumluluk almasını isterken, bazı görevler verdi. 

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre; Arda Turan kaptanlık bandını geri alırken Fatih Terim’in de Florya’da yeni sağ kolu oldu. Yerli-yabancı oyuncular arasında köprü kurması beklenen Arda Turan, kısa sürede bunu da başarıp herkesin gönlünü kazandı. Bir yıl önce elini öpen talebesi için "Ben o eski Arda'yı görür gibi oldum. Bu Arda gönüllere girer." diyen Fatih Terim'in öngörüsü tuttu. Terim'in geri dönmesini sağladığı Arda, hocasının Florya'daki sağ kolu oldu. 

Deneyimli teknik adamın, "Bu takımı sen bir arada tutacaksın. Yerli ve yabancı oyuncular arasında köprü olacaksın." dediği yıldız oyuncu, bu direktifi harfiyen uyguladı. Hem saha içi hem saha dışında kaptan gibi davranan Arda Turan, özellikle Belhanda ve Feghouli'nin kazanılmasında önemli rol oynadı. Herkesin eleştirdiği Kuzey Afrikalı yıldızlara sahip çıkan Arda, Feghouli'yi "Ligin en kaliteli oyuncusu sensin'' diyerek motive etti, Erzurum'da pazubandı takan Belhanda'nın da kaptanlığını destekledi.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.