Galatasaray'da seçim kartları yeniden dağıtılıyor.. "Hukuki engel kalktı"


Galatasaray'da seçim hareketliliği yaşanırken seçim yarışını etkileyecek bir karar da mahkemeden geldi.İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi, Galatasaray Kulübü'nün 23 Mart 2019'daki Mali Genel Kurulu'nda, Yönetim Kurulu'nun idari açıdan ibra edilmemesi kararının iptaline hükmetti.

Galatasaray'da yönetim kurulunun geleceğini ilgilendiren kritik duruşma yapıldı. İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 09.30'da başlayan duruşmada, yönetim kurulunun idari ibrasızlığının iptali için açılan dava görüldü. Mahkeme, Mustafa Cengiz ve yönetimini haklı bularak ibrasızlık kararını iptal etti. 

Davanın kabul edilmesiyle birlikte, başkan ve yöneticiler seçilme hakkını yeniden kazandı. Bilirkişiye gönderilen dosyada ise pandemi nedeniyle ek süre alınmış ve rapor iki ay önce hazırlanmıştı. Taraflar da itirazlarını sunmuşlardı. 

AVUKATTAN AÇIKLAMA: "HUKUKİ ENGEL KALKTI"

Galatasaray yönetiminin avukatı Ömer Faruk Kırbıyık, mahkeme sonrası basın mensuplarına açıklama yaptı. İşte Kırbıyık'ın sözleri:

"İdari ibrasızlık kararı iptal edilmiştir. Bu iptal kararıyla birlikte davamızın haklı olduğu, yönetimin idari yönden ibrasızlığının haksız olduğu ortaya konmuştur. Gerçekleşecek olan seçime bütün yönetim kurulu üyelerinin katılmasının önü açılmıştır. Sonuçtan memnunuz. Adaletin ve hukukun gerçekleştiğini söylebiliriz. Galatasaray camiasına hayırlı olsun.

Mustafa Cengiz ve yönetiminin önündeki hukuki engel kalktı, seçime katılabilirler. Red olan konu tüzüğün maddesiyle ilgili. O maddenin değişikliği ve iptaline yönelik bir talebimiz oldu. Bu konuda hakim red kararı vermiş olabilir. Henüz gerekçeli karar yazılmadı. Ancak, şu kesin ki iptal edilen konu genel kurul kararının kendisidir. Bu da bütün yönetim kurulu üyelerinin seçime katılması için yeterlidir."

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.