ü Galatasaray'da yönetimi bekleyen 3 acı gerçek! - FCN Blog

Galatasaray'da yönetimi bekleyen 3 acı gerçek!

Galatasaray’da olağanüstü seçimin yapılıp yapılmayacağı tartışılırken, bunun gerçekleşmesi durumunda gelecek yönetimi büyük bir kriz bekliyor. Camiada ana gündem maddesi olağanüstü seçim olurken, diğer taraftan da birçok sorun sarı-kırmızılıların karşısına çıkıyor.

Milliyet'te yer alan habere göre; başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin aldığı genel kurul kararının uygulanıp uygulanmayacağı tartışma konusu olurken, bunun gerçekleşmesi durumunda yeni yönetimin kucağına adeta bomba (!) bırakılacak. 

Seçimin yapılıp yapılmayacağıyla ilgili belirsizlik sürerken Galatasaray Yönetimi’nde yer alan bazı üyelerin sözleri kafa karıştırdı. Bu idarecilerin pandeminin en yoğun olduğu dönemde seçime izin verilmeyeceğini söylediği öğrenildi. Sarı-kırmızılı yöneticilerin, “Seçim açıklandı ama olmayacak. Zaten 4-5 kişi ile yönetim kurulu toplantıları yapılıyordu. Bu devam edecek” dedikleri öğrenildi. Yöneticilerin yakın çevrelerine yaptıkları bu açıklamalar seçim olma ihtimalinin çok zayıf olduğunu gösterdi.

İşte Galatasaray’da yönetimi bekleyen zorlu süreçler..

1) BANKALAR BİRLİĞİ

Mevcut yönetim, Bankalar Birliği ile revize edilmesi (7+2 sene) gereken sözleşmeye imza atamıyor. Başkan ve yöneticiler böyle bir anlaşma halinde şahsi kefaletlerini gösterecek. Bu riske girmeleri şimdilik söz konusu değil. Ayrıca seçime gidileceği için bankalardan kredi alınması da mümkün görünmüyor.

2) MAAŞ ÖDEMELERİ

Futbolculara iki aydır ödeme yapılamıyor. Bunun futbol takımına olumsuz yansımasından çekiniliyor. 31 Aralık’a kadar da oyunculardan borçsuzluk kağıdı alınması gerekiyor. 26 Aralık’ta seçim olması halinde yeni gelecek yönetim mazbatayı alır almaz daha ilk hafta 15 milyon euro ödemek zorunda kalacak.

3) ARA TRANSFER DÖNEMİ

5 Ocak’ta başlayacak ara transfer dönemi için de Florya’da büyük beklentiler var. Ancak bunun işin görüşmelerin ve temasların erken başlaması lazım. Üstelik sarı-kırmızılılar satmadan alamıyor. Bu nedenle hangi oyuncu veya oyuncuların satılacağı, kulüpler ve oyuncularla görüşmeler, kimlerin alınacağı gibi önemli konular var ve bu da gerçekleşemiyor.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.