ü Olağanüstü seçim 2021 yılına erteleniyor! - FCN Blog

Olağanüstü seçim 2021 yılına erteleniyor!

Türkiye genelinde artan koronavirüs vakaları nedeniyle kısıtlamalar getirilirken, alınan önlemler kapsamında geniş katılımlı toplantı yasağı 28 Şubat'a kadar uzatılacak. Bu durumda, Galatasaray'da mevcut yönetimin 26 Aralık'ta yapılması planlanan olağanüstü seçimli kongresi de gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. 

DHA'da yer alan habere göre; Galatasaray Kulübü, Aralık ayında yapılması için başvurduğu olağanüstü genel kurulunu gerçekleştiremeyecek. 19-26 Aralık tarihlerinde genel kurulu olağanüstü seçim için toplamak isteyen Sarı-Kırmızılılar, Kovid-19 salgını nedeniyle bunu yapamayacak gibi görünüyor. İçişleri Bakanlığı’nın bünyesinde oluşturulan Kovid-19 Bilimsel Danışma Kurulu, fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmamasını ve ileri tarihe ertelenmesini önermişti. 1 Aralık 2020 olan bu tarihin 28 Şubat 2021’e uzatılacağı öğrenildi. Bu tarihe kadar genel kurulların toplanmasına izin verilmeyeceği, pandeminin seyrine göre bu konuda tekrar karar alınacağı öğrenildi. 

Valiliklerin, İçişleri Bakanlığı’ndan gelen bu tebligatı Galatasaray Yönetimi’ne yakın zamanda Dernekler Masası aracılığıyla göndermesi ve kulübün de bunu resmi olarak açıklaması bekleniyor. Galatasaray’da olağan kongre zamanı ise Mayıs 2021. Bu süreçte adaylığını açıklayan isimler de çoğunlukla, Aralık'taki kongrenin bir baskın seçim anlamına gelebileceğini ve transfer işlerini zorlaştıracağını, bu nedenle seçimin Mayıs'ta olması gerektiğini dile getirmişti.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.