ü Belhanda kalmak istediğini yönetime bildirdi! - FCN Blog

Belhanda kalmak istediğini yönetime bildirdi!

Galatasaray'a geldiği ilk günden beri tartışmaların odak noktasında bulunan Younes Belhanda'nın kaderi belli oluyor. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Faslı oyuncunun menajeri İstanbul'a gelerek kulübün en yetkili isimleriyle görüştü. Takımın en yüksek ücret kazanan isimlerinden birisi olan Belhanda sözleşmesinde de ciddi bir indirim yapmayı kabul ettiğini ve takımda kalmak istediğini belirtti. 

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre; Galatasaray'da sözleşmesi sezon sonu bitecek olan ve kariyerine kulübünde devam etmek istediğini belirten Younes Belhanda’nın, menajeri ile birlikte kulüp başkanı Mustafa Cengiz ve ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ile bir araya geldiği ortaya çıktı. Bu görüşmeyi ise talep eden ise sarı kırmızılılarla yeni mukavele imzalamak isteyen Belhanda cephesi oldu. Menajeri D’avilla’nın da İstanbul’a gelmesi ile birlikte perşembe günü gerçekleşen zirvede Belhanda, başkan Cengiz ve Albayrak’a, Galatasaray ile yeni sözleşme imzalamak istediğini belirtti.

FİYATI DÜŞÜREN KENDİSİ OLDU
Sezon başında Galatasaray yönetiminin ‘pandemi’ nedeniyle talep ettiği indirime olumsuz yanıt veren Belhanda ve menajeri yeni kontrat için bu kez bizzat kendileri ‘fiyat’ düşürdü. Şu anda Galatasaray’dan 3 milyon 350 bin Euro garanti ücret alan ve sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Belhanda’nın menajeri yeni kontrat için ‘1 milyon Euro’luk’ indirime gitti. Ayrıca Faslı oyuncunun İstanbul’dan ev aldığını belirterek “Galatasaray’da mutluyum ve burada kalmak istiyorum. Buradan ev aldım ve ailemle İstanbul’da yaşamak istiyorum” dediği ifade edildi.

YÖNETİM SOĞUK, SON KARAR TERİM'İN
2.3 milyon Euro isteyen ve yüzde 30 indirim yaptığı garanti ücretinin kabul edilmesi halinde imzaları atmaya hazır olduğunu belirten Belhanda ve menajeri bu görüşmede istediği yanıtı alamadı.
Başkan Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak, futbolcu cephesinden talep edilen bu rakama son derece soğuk baktı. İmza attığı vukuatlar ile maliyet-performans kriterinde yönetimi tatmin edemeyen Belhanda’nın bu talebine sarı kırmızılılar yanıt dahi vermedi. Eğer Fatih Terim de yönetim ile aynı görüşte olursa Faslı oyuncu, en geç sezon sonunda Galatasaray’a veda edecek.

Eski Açık'ın yeni bölümünde Galatasaray tarihçilerinden yazar Melih Şabanoğlu oldu! Çanakkale Savaşı'nda Galatasaray Lisesi'nin katkıları, Galatasaray'ın kurucularından Bakiç Kardeşler ve  General Harrington Kupası gibi birçok konunun konuşulduğu yayını izlemeyi unutmayın! 


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.