ü Muslera'dan ülke basınına dönüş ve sakatlık açıklaması! - FCN Blog

Muslera'dan ülke basınına dönüş ve sakatlık açıklaması!

Uzun yıllar Galatasaray'da forma giyen başarılı kaleci ve takım kaptanı Fernando Muslera, ülkesi Uruguay'da televizyon kanalı Teledoce'ye önemli açıklamalarda bulundu. Yeni yılda sakatlıktan dönmeye hazırlanan Muslera, hem dönüş tarihi hem de sezon sonunda sona erecek olan sözleşmesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

OCAK AYINDA DÖNECEĞİM
Gerçek şu ki çok iyi çalışıyoruz. Ciddi bir sakatlık geçirdim ve iyileşme sürecim biraz uzun sürdü. Bazı noktaları güçlendirme aşamasındayız. Antrenmandan birkaç görüntüyü de sosyal medya hesaplarımdan palaştım. Tam olarak ne zaman döneceğimi henüz bilmiyorum. Umarım ocak ayında oynamaya başlayabilirim ama kesin bir şey söylemek istemiyorum. Çünkü çok uzun bir süre sonra sahaya çıktığınızda dikkatli olmanız gerekir. Aslında neredeyse her hareketi yapabiliyorum. Bazı hareketleri yaparken hafif rahatsızlık duysam da oldukça iyi hareket ediyorum. Ama başka sakatlıklara yol açmamak için oldukça dikkatli hareket etmeye özen gösteriyorum.

Bence ocak ayında oynamaya başlayacağım ancak gerçek şu ki size kesin bir tarih veremem. Ocak ayında yüzde yüz hazır olacağım. Mart ayına kadar çok sayıda maç yapacağız. Hocam Celso ile konuşacağız ve Galatasaray için en iyi seçenek neyse onu gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki Dünya Kupası'nda oynamayı çok isterim. Katar Dünya Kupası'nda oynayabilme gerçeği harika olurdu.

AİLEM BANA ÇOK YARDIMCI OLDU
İki ay boyunca Uruguay'daydım. Uzun bir zaman sonra ilk kez bu kadar uzun süre orada bulundum. Uruguay'da olduğum için bambaşka duygular yaşıyordum. Tedavimin Uruguay'da sürmesi iyileşmeme yardımcı oldu. Tüm ailem, ablam, eşim ve çocuklarım işbirliği yaparak bana yardımcı oldular. Çünkü ben oldukça huzursuz bir insanım, sürekli aktif olmam gerekiyor ve onlar da sakin kalmam için bana yardımcı oldular.

SÖZLEŞMEYİ HENÜZ KONUŞMADIK
Sözleşmemle ilgili kulüple henüz görüşmedik. Galatasaray'a büyük bir saygım var ve buradaki herkesi tanıyorum. Ben şu anda sahalara geri dönmeye odaklanıyorum. Hiç bu kadar uzun süreli bir sakatlık yaşamamıştım. Dediğim gibi henüz kulüple sözleşmemi konuşmadık ama zamanı geldiğinde önceliğimin Galatasaray'ın olacağına şüphe yok. Haziran ayında 35 yaşıma gireceğim. Avrupa'daki birçok takım, genç kalecileri transfer etmek ister ve bu en mantıklı olanıdır. Ben ne başardıysam Galatasaray'da başardım. On yıldır buradayım ve kulüp, genelde yeri doldurulabilecek olan isimleri gönderiyor.

Uruguay'a geri dönebilirim. Her zaman burada emekli olmaktan mutluluk duyacağımı söyledim. Burada kaldığım 2 ay boyunca bana ve aileme büyük saygı gösterdiler. Ancak burada kimsenin yerini almak istemem. Gelişmekte olan genç ve yetenekli bir oyuncunun önünü Muslera'nın kesmesine izin veremem.

FCN Blog'da Maraton'un yeni bölümününde Karagümrük maçının teknik ve taktik analizi yapıldı! Galatasaray'a yenilgiyi getiren sebepler neydi? Maraton'un yeni bölümünü izlemeyi unutmayın! 


Futboldaki son gelişmeler için tıklayın!   

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.