ü Terim'e iki ayrı maddeden ceza! - FCN Blog

Terim'e iki ayrı maddeden ceza!

Karagümrük karşılaşmasında maçın hakemine gösterdiği tepkinin ardından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen teknik direktörümüz Fatih Terim'in kaç maç ceza alacağı merak konusu olurken, Fanatik gazetesi yazarı ve beIN Sports'ta yorumculuk yapan eski hakem Deniz Çoban konuya açıklık getirdi. 

İKİ AYRI MADDEDEN CEZA ALABİLİR
Galatasaray teknik sorumlusu Fatih Terim maçın hakemi tarafından kırmızı kartla ihraç edildi. Hakem direkt kırmızı kart gösterdiği için Fatih hocanın hakeme onur kırıcı bir dil kullandığını var sayıyorum. Diğer türlü olsa, hakem sarı kartla yetinirdi. TFF Disiplin Talimatı'na göre hakeme onur kırıcı dil kullanmanın karşılığı olan ceza 41. maddede izah edilmiş. Minimum 3, maksimum 7 maç ceza öngörüyor. Disiplin Talimatı hükümlerine göre, Fatih hocanın alacağı cezalara bu maddeler dayanak olacaktır. 41. maddeden ayrı, 50. maddeden dolayı ayrı değerlendirme yapılacaktır. Ayrı maddelerden aldığı cezaların toplamı uygulanacaktır.

KIRMIZI KART GÖREN SAHAYA İNEMEZ
Fatih Hoca oyundan ihracının ardından, saha kenarından çıkartılıp, kural gereği tribüne gönderildi.
TFF Disiplin Talimatı gereğince; tribünde bulunduğu süre içerisinde ihraç edilen teknik direktörler, maçı izleyebilir ancak takımına talimat veremez. Maç bitiminden itibaren 15 dakika süre geçene kadar da sahaya inemez, soyunma odası ve koridorlarına giremez. Fatih hocanın, maç sırasında takımına taktik direktif verdiğine yönelik bir görüntü görmedik ancak maç bitimi sahaya indiğini gördük. Eğer bu durum TFF temsilcileri tarafından tespit edilmiş ve rapora yazılmışsa, TFF Disiplin Talimatı'nın 50. maddesine göre de sevk yapılacaktır. Bu maddenin karşılığında verilecek ceza minimum 4, maksimum 12 maça denk gelmektedir. 

Yakın zamanda 50. maddeden (Ceza ve Tedbire Uyulmaması) Gaziantep FK teknik sorumlusu Sumudica da cezalandırılmıştı. 50. maddeden yapılan sevke Disiplin Kurulu 4 maç ceza vermişti. Tahkim Kurulu ise Sumudica’nın 4 maçlık cezasını 2 maça indirmişti.

FCN Blog'da Maraton'un yeni bölümününde Karagümrük maçının teknik ve taktik analizi yapıldı! Galatasaray'a yenilgiyi getiren sebepler neydi? Maraton'un yeni bölümünü izlemeyi unutmayın! 


Futboldaki son gelişmeler için tıklayın!   

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.