ü Fatih Terim: Omar bizim için çok kıymetli.. - FCN Blog

Fatih Terim: Omar bizim için çok kıymetli..

Omar Elabdellaoui fatih terim

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim geçirdiği kaza sonrası tedavi altında bulunan futbolcumuz Omar Elabdellaoui'yi hastahanede ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Norveçli oyuncunun yaşadığı olay hakkında açıklamalarda bulunan İmparator, oyuncusunun ciddi bir tehlike atlattığının altını çizdi. Fatih Terim'in konuyla ilgili olarak açıklamalarının tamamı şu şekilde..

Dün akşam hadise olduğunda Abdurrahim bey ve çocuklarla buradaydım. Büyük geçmiş olsun. Allah canını bağışlamış. Omar, bizim hem saha dışında hem saha içinde çok değer verdiğimiz bir oyuncu. Omar bizim için çok kıymetli. Kendisi ile tekrar görüştüm. Kendisine tüm duygularımı ve düşüncelerimi aktardım. İkimiz biraz daha fazla duygusallaştık. O yüzden dışarıya çıktım. Galatasaray Spor Kulübü ve bizler onun için elimizden ne gelirse her şeyi yapacağız. Bundan herhangi bir kimsenin şüphesi yok. Kendisine de mücadele etmesini, bunu yenebileceğini söyledim. Kolay bir şey değil. Bu bir süreç. Bu süreç inşallah onun lehine işleyecek. Kolay bir hadise atlatmadı. Oyuncularım, yöneticilerimiz, tüm Galatasaraylıların ve futbolseverlerin iyi dileklerine, dualarına ihtiyacımız var.

Ailesi ve kendisi adına büyük talihsizlik tabii ki; ama yaşam içinde olan bu hadiselere göğüs gereceğiz. Olaya bir başka taraftan hiç bakmıyoruz. Çocuklarını mutlu etmek için yapılan bir olay üzerine herhangi başka bir bakış açısına gerek yok. Nasibimizde 2020-2021 yılını hastanede geçirmek varmış. Keşke hep hastanede geçirseydik de Omar'a bir şey olmasaydı. Herkesin duyguları aşağı yukarı aynı. Bu sevgi dolu yaklaşımımız, gönülden isteğimiz yerini bulacaktır. Omar'a da manen müthiş bir destek olacaktır. O da şu anda bunun bilincinde. İnanıyorum ki bu birkaç günlük analizler, doktorların yapacağı bazı testler onun lehine işleyecektir. Güçlü bir bünyesi var. İnançlı bir çocuk. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah bir an evvel sağlığına kavuşur. Galatasaray oyuncusunu hiçbir yerde kaybetmek istemez. Böyle bir hadisede de, 'Talihsizliğe bak, oyuncumuz da eksildi' demez. Bizim için insan sağlığı her türlü başarıdan ve sıralamadan önemlidir. Onun sağlığına kavuşması bizim için yeterlidir. Onun eksikliğini hissediyoruz biz. Başka bir şeyi değil. Dünden beri hiçbirimiz iyi değiliz açıkçası.

Benim ruh halim iyi olmak zorunda. Şöyle bir anlayışa sahibim. Muhakkak ki başa gelen şeyin daha ağırı ve beteri vardır. Şartlar ne olursa olsun Allah'a şükretmek lazım. İsyan etmemek lazım. Bunun daha kötüsü var mıydı dün? Vardı. Bununla yetinmek lazım ve buna hamd etmek lazım. İki defa Emre'nin aynı yerden ayağı kırıldı. Üçüncü olarak Muslera'nın ayağı kırıldı. Bunları sayabiliriz; ama bunlar hayat içerisinde olan şeyler. Bunların daha ağırları, daha kötüleri, Galatasaray camiasını ve futbol camiasını sarsacak daha büyük hadiseler olabilir miydi? Çok şükür olmadı. Olanla savaş vereceğiz. Hayatım boyunca kendi başıma gelen şeylerde veya ailemin sıkıntılarında hep böyle davrandım. Kendi oyuncularım veya başka takımların oyuncuları için de aynı şeyi düşündüm. Şükretmek lazım. Mevcudu yenmek için uğraşmak lazım. Yoksa bu endişe ve kahır insanı moral olarak çok daha kötü yerlere götürür. Ben hep bu açıdan bakıyorum.

FCN Blog YouTube kanalına abone olmayı unutmayın; buraya tıklayarak kanalımıza ulaşabilir ve abone olabilirsiniz! 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.