ü Mustafa Cengiz: Fatih Hocayla ile bir derdimiz yok! - FCN Blog

Mustafa Cengiz: Fatih Hocayla ile bir derdimiz yok!

Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanılan Yeni Malatyaspor karşılaşmasının ardından teknik direktör Fatih Terim'in yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düşerken, bir çok polemik beraberinde geldi. Deneyimli teknik adamın görevden alınacağına dair haberler ayyuka çıkarken, Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz yaptığı basın açıklamasıyla tüm iddiaları net bir şekilde yalanladı. Başkan Cengiz ayrıca transfer çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi. 

FATİH HOCAYLA ARAMIZDA HİÇ BİR SORUN YOK

Fatih Hocamla bir haftadır buluşamıyoruz. Yoğun maç trafiği var. Klasik olarak hocamla bir araya geliyoruz. Hocama sordum. Niye yalnız hissediyorsun. Niye bunu diyorsun ben de üzülüyorum. O hale geldim, sinirlendim, benim de burama geldi diyor. Çünkü yalnız hissetmesi bizimle ilgili bir olay değil. Belki de bizimle ilgilidir. Bazı şeyler vardır anlatılır, bazıları anlatılmaz. Allah hocamdan bu yaşta bu sinerjiyi ve gücü eksik etmesin. Saha kenarında çıldırıyor. Bu yaşta yağmur kar görüyor. Kolay değil. Bu sırf ara ile olacak bir iş değil. Hocama hak verdik. Bazen vermiyoruz. Hayır diyoruz. İki medeni insan gibi konuşuyoruz. Bizim derdimiz yok. Hoca konuşulabilir ve anlaşılabilir bir insan. Bir saate aşkın konuştuk. Bu program olmasa konuşmaya devam ederdik. Kavgalıydık barıştık diye bir durum da yok. Hocamla bir kavgam yok. Bunu medya önünde tartışmam. Ben güzellik konuşurum. İkimiz de güney karakterine sahibiz. İçimiz dışımız bir. Lafımı esirgemem. Kimseden çekinmem. Hocamdan çekinmem. Hocam da benden çekinmez. Bunu medya üzerinden yapmam. Hocam da yapmaz. Hocamın kastettiği şeyler çok başka. Biz bunları kendi aramızda değerlendiriyoruz. Bir sorun yok. Kavga seyretmek için çekirdek aldılarsa o çekirdekleri Netflix izlerken kullansınlar. 

Fatih Terim’in mukavelesi, biz devam edersek veya gelecek yönetim iptal ederse biter. Biz 2+3 yaptık. Yani 2.yılda bitmiyor devam ediyor opsiyon. Kira kontratı yaptıysanız bilirsiniz taraflar iptal edene kadar yürür. Biz orada mukaveleyi hocamla beraber yaptık. Hocam öyle olmasını istedi. Çünkü biz olmayız (bazıları inşallah diyordur şimdi), olmayınca hocamı ihtar etsin diye. Otomatik kalkmıyor. Ben öyle bir şey düşünmüyorum açıkçası, düşünmem de. Hocamın onu demesi adrenalin, o andaki gerginlik. Ben buna saygı duyarım. Kavgada yumruk saymam onu söyleyeyim. Ben hocamla devam ederim. Ben burada 33 yıl kalayım, hocamla 33 sene devam ederim. Hocamın Galatasaray’a verdiklerini inkâr eden çarpılır.

TRANSFER ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Hocam değerli bir isim ve dünya futbolunda değerli bir marka. İrfan Can Kahveci, Visça, Onyekuru, Mohamad hepsi değerli oyuncular. Onların bir sırası ve stratejisi var. Galatasaray mevcut kadrosuyla da Türkiye Ligi’nde şampiyon olur. Bizim hedefimiz şampiyon olduktan sonraki adımlar. Biz bunu yapmaya çalışıyoruz. Uzun vadeli çalışmalar. Bugün İrfan Can olduğundan çok yüksek değerlerde. Göksel kardeşimizin istediği 13-14 milyon Euro’dan bana göre çok daha değerli oyuncular; ama vermezse Mabud neylesin Mahmut. 1 milyon Euro bizim kaynak yaratmamız gerek. Taraftar onun için beklesin biraz. Biz nakit kaynak yaratmadan uzun vadede borçlanmayız. Bunu istemesinler benden. Bunu yaptığım anda beceriksiz değil, hain olurum. Bunu da asla yaptırmam. Asıl tehlikeli olan odur. Şunu rahatlıkla yaparım. Galatasaray dünyanın en itibarlı kulüplerinden. Yazarım çekleri mayıs sonrasına, gelecek yıllara faiz farkını da ekleyerek hepsini alırım. İrfan Can’ı da alırım.. Sonra haydi eyvallah giderim. Var mı bunu yapmama engel olacak bir güç? Beni gebertseniz bunu yapmam. Ben Galatasaray’ın geleceğini karartmam. Şahsım kurtulsun, üç tane alkış alayım, aferin Başkan Mustafa Cengiz dedirtmem. Bana istedikleri kadar beceriksiz desinler. Ben beceriksizim bu konuda. Ben Galatasaray’ın geleceğini karartmam. Hocamızla da konuştuk bu konuyu. Hocam diyor ki, oldu oldu başkanım. Olmadı bu kadroyla da yine şampiyon oluruz. Bir noktaya geliriz. Ondan sonra gelecek yönetimler transfer yapar. Şundan da emin olun ki hocamızın istediği isimlerle ilgili çalışmalar devam ediyor.

Galatasaray'da sezon başında transfer listesinin basına sızması ve Fatih Terim - Mustafa Cengiz arasında yaşanan gerilimi sosyal medyanın sevilen ismi Tansel Taşanlar yorumladı.  Yaşananları öğrenmek için yayınımızı izlemeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın! 


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.