ü Mustafa Cengiz yapılan teklifin detaylarını açıkladı! - FCN Blog

Mustafa Cengiz yapılan teklifin detaylarını açıkladı!

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz gündeme dair açıklamalarda bulundu. Galatasaray TV'de gerçekleştirilen canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtlayan başkan Cengiz, ara transfer döneminde gündemi uzun bir süre meşgul eden İrfan Can Kahveci konusuna da açıklık getirdi.

BİZ KİMİ İSTEDİYSEK, HEPSİNE TALİP OLDULAR

Sevgili hocam 'Transfer listesini açıklayacağım' diyerek güzel bir ironi yaptı. Hatta bir laf daha etti, 'Millete scout'luk yapmaktan bıktık' dedi. Hoca çok güzel bir ironi yaptı. Ben de aslında zamanında yapmıştım aynısını. Çok doğru söylüyor. Ben başkanlığı devraldığımda transfer yasağı vardı. Hemen ödeme yapmamız gerekiyordu. Biz bir gün içinde bu transfer yasağını kaldırdık. Daha Ndiaye'yi satmamıştık, onun parası çok sonra geldi. Transfer yasağı kalktıktan sonra hocamızın talebiyle Inter'den Yuto Nagatomo'ya talip olduk. Rakip kulüp de teklif yapmış. Ayıp yahu, sen benimle yüz yüze bakıyorsun. Aynı masada yemekteydik ama bir şey demedim. Biz kime talipsek hepsine talip oldu. En meşhur Emre Akbaba. Sen bana daha fazla verdirerek bir yere varamazsın. Sen Türk ekonomisine zarar veriyorsun.

İRFAN CAN'A SON TEKLİFİMİZ

İrfan Can Kahveci çok iyi bir oyuncu. Hocamızın da istediği bir oyuncuydu. Bu işi kim açtı? Onlar açtı. Ben ne dedim? 'Sezon başladı, av mevsimi başladı' dedim. Av mevsimini menajerler açtı. İyi lafı söyleyen, edebi lafı söyleyen en güzel küfrü de eder. En dürüst olan en tehlikeli insan da olabilir. Biz dedik ki bu böyle olmaz... Sevgili Göksel Başkan'ı aradım. Bana dedi ki yazılı teklif geçin. Çok haklı. Yazılı teklif geçtik. Ben futbolcuyla hiç görüşmedim, görmedim bile. Bize ulaşan bilgi, kesinlikle Galatasaray'ı istediği.. 4 milyon euro + sonraki satıştan karın %50'sini teklif ettik. Yüz yüze geldik. Göksel Bey dedi ki; 'Başkanım beni anla, ben sizinle aynı teklifi veren olursa size rüçhan hakkı veririm' dedi. Ancak sonra Göksel Başkan teklif vermediğimizi söyledi. Hemen kendisini aradım, bir araya geldik. 'Bizi isteyen biri var, sevenleri ayırmayalım' dedik. O çocuğun iştahını değersiz hale getirmeyelim dedik. Hatta burada açıklamayacağım ama sponsor da bulduk. Hatta bir bomba var.. Bir sponsoru da reddettik. Onu hatıralarımda anlatırım. Biz limitler içinde davranıyoruz, orada TFF var çünkü, UEFA var. 5.5 milyon euro verdik, Linnes'i istemişler. Son teklif bu; 5.5 milyon euro + Linnes'in bonservisi ve maaşının 600bin Euro'luk kısmı + satıştan %20 pay. Ayrıca şampiyon olursak 1 milyon Euro ve Şampiyonlar Ligi gruplardan çıkarsak 1 milyon Euro.. Çok memnun oldular, hatta bir yönetici bana "Başkanım bu iş bitti" dedi. Abdurrahim Bey tam tersini söyledi. "Bunu bize karşı kullanırlar" dedi.

FENERBAHÇE'NİN TEKLİFİ 10+3 MİLYON EURO

Göksel Bey beni aradı. "Başkanım teklifler arasında uçurum var" dedi. Bana "Fenerbahçe 10 milyon euro + 3 milyon euro bonus + Deniz Türüç ile Tolga Ciğerci'nin bonservisi ve sonraki satıştan da pay teklif etti.. Sen kendini benim yerime koy, sen ne yaparsın?" dedi. 'Çocuk ne diyor?' dedim. 'Onu hallediyoruz' dedi ve ben de 'Tamam' dedim. İlk defa rakibimiz açıklama yaptı. 7 milyon euro dediler ama sonraki satıştan payı 11 milyon euro'dan yaptılar. Bu nasıl iş kardeşim? Bana 10 milyon euro dediler, 7 milyon euro açıkladılar. Bana değil, kendi camiasına açıklasın. Hoş, onlardan da bunu soran yok. 

FCN Maraton'un yeni bölümünde Galatasaray'ın devre arasında kadrosuna kattığı oyuncular analiz edildi. Gedson Fernandes, Galatasaray'a neler katar? DeAndre Yedlin'in oyun tarzı nasıl? Hepsi ve daha fazlası için Maraton'u izlemeyi ve kanalımıza abone olmayı unutmayın! 


FCN Blog YouTube kanalına desteğinizi bekliyoruz; buraya tıklayarak kanalımıza ulaşabilir ve abone olabilirsiniz! 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.