ü Efe Güven: Sezon başındaki hedefimizi gerçekleştirdik.. - FCN Blog

Efe Güven: Sezon başındaki hedefimizi gerçekleştirdik..

Euroleague Women'da çeyrek final turunda ezeli rakibi Fenerbahçe Öznur Kablo'ya elenerek turnuvayı noktalayan Galatasaray kadın basketbol takımında baş antrenör Efe Güven karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. Güven, sezon başındaki en önemli hedeflerinden birisi olan son 8'e kalma hedefini başardıklarını dile getirdi. 

Öncelikle takımımı koydukları mücadele sebebiyle kutluyorum. Rakibimizi de tebrik ederim. Turnuvanın geri kalanında başarılar dilerim. Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse realiteyi de konuşmak gerekiyor. Karşınızda mücadele eden takım çok iyi ve kaliteli bir ekip, bir noktadan sonra kalite farkı ister istemez ortaya çıkıyor. Biz her hub’a farklı bir kadro ile geldik. Hiçbir şekilde sezona istediğimiz kadro ile girmedik ve fazla değişkenlik olunca basketbolda önemli olan istikrarı yakalayamadık. Sağ olsun sayın başkanımız Mustafa Cengiz başta olmak üzere üç değerli yöneticimiz Oytun Özer, Dorukhan Acar ve İlber Aydemir çok kısa ve kısıtlı vakit içerisinde takım oluşturulmasında imkan yarattılar. Konuşacak çok fazla şey var ama sezon daha bitmedi. 

Sezon başı hedeflerimizden biri ise altı senedir oynayamadığımız çeyrek finali oynamaktı. Tabii burda rakibiniz Fenerbahçe olduğunda süreç farklı şekilde önem kazanıyor. Biz bu kupayı aldık. Evet. EuroCup’ı da iki kere aldık; ancak bir istikrar sağlayamadık. İstikrarı sağlayan en önemli çekirdek kadromuzdan oyuncular kaybettik. Benim en büyük hedefim bu kulübün yetiştirdiği bir insan olarak istikrar sağlamak ve devamlılık kazandırmak. Günü değil geleceği ve yarını düşünmeliyiz. Geçmiş geride kaldı, o günleri herkes özlüyor, istiyor. Belki ben herkesten daha çok istiyorum. Üç sezondur benden önceki koçların aksine ben daha günün şartları içinde en ekonomik imkanla çalışıyorum. Şimdi Türkiye ligi ve play-off’ları başlayacak. Finale çıkıp finali kazanmak istiyoruz.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.