ü Ekrem Memnun: Bu galibiyet bizim için çok önemliydi.. - FCN Blog

Ekrem Memnun: Bu galibiyet bizim için çok önemliydi..

Basketbol Süper Ligi'nde sezonun 25. maç haftasında Bahçeşehir Koleji'ni evinde mağlup ederek kümede kalma mücadelesinde büyük bir adım atan Galatasaray erkek basketbol takımında baş antrenör Ekrem Memnun karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. 

Öncelikle kazandığımız için çok mutluyum. Oyuncu arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. İçinde bulunduğumuz durum alışık olduğumuz, camiamızın alışık olduğu bir durum değil. Herkes bunun farkında. Takımın üzerinde bir sayıyla olsa da kazanalım baskısı var. Durum sonuç odaklı ama oyunu geliştirmekten çok sonuca odaklanıyoruz. Kendi üzerimizde kurduğumuz baskıdan dolayı yeterli enerjiyi harcayamıyoruz. Bugünkü galibiyet çok önemliydi. Dönem dönem çok iyi oynadık. Muhakkak geliştirmemiz gereken şeyler var. Ribauntlarımızı, müdafaamızı geliştirmeliyiz. Potansiyelli bir takımız. Mutlaka daha iyisini yapacağız. Bunu yapacak potansiyelimiz, isteğimiz, motivasyonumuz ve konsantrasyonumuz var. Sinyaller veriyorduk ama kısa kısa dönemlerde oluyordu. Bugün oyunumuz yukarıya çıktı. Geçen hafta sonunda kaybettik. Sakatlarımızı yeni tamir ettik. Takımımız bir arada çok az çalışabildi. Bu takım beraber çok az çalışabildi. Sakatlar oldu, geç katılanlar oldu. Bundan sonra bu galibiyetin de moraliyle önümüze daha güçlü bakacağız. Daha ciddi hazırlanacağız. Galibiyet almak istiyoruz; ancak galibiyeti bize getirecek olan küçük detaylara odaklanmamız, onları çok iyi yapmamız lazım. Galibiyet kendiliğinden gelmeyecek. Gerekli şeyleri çok dikkatli yapmamız lazım.

Salonun önüne gelerek basketbolcularımıza destek veren taraftarlarımıza teşekkür eden başantrenörümüz, “Özellikle Galatasaray taraftarına, bugün salonun önüne gelip takıma inancını gösteren taraftarlarımıza, buraya gelemeyip dışarıdan destek olan taraftarlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Galatasaray taraftarının büyüklüğünü, onların yanında olarak, izleyemeyecekleri bir maça gelerek oyunculara enerji ve motivasyon vererek bir kere daha kanıtladılar. Bu sene en büyük eksiğimiz taraftarımız. En çok etkilenen takımlardan biri olabiliriz bu konuda. Yapacak bir şey yok. Taraftarlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Takımın yanında olmaya devam etsinler. Birbirimize inandıkça daha güzel şeyler olacak.” dedi. 


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.