ü Galatasaray'da üye krizi! - FCN Blog

Galatasaray'da üye krizi!

Süper Lig'in geride kalan 31 haftasında 61 puan toplayan Galatasaray, lider Beşiktaş'ın arkasında ikinci sırada yer alıyor. Sarı-kırmızılı kulübün gündemi her ne kadar şampiyonluk hesapları üzerine olsa da seçim için geri sayım da başladı. Çetin bir yarışın yaşanması beklenirken yeni bir kriz gündeme geldi. 2020 ve 2021 yılında Galatasaray'a üye olan 799 kişinin oy kullanıp kullanamayacağı tartışılıyor.

Fanatik gazetesinde yer alan habere göre; Seçim havasına giren Galatasaray'da Metin Öztürk, Burak Elmas ve Tuncer Hunca'dan sonra Eşref Hamamcıoğlu da başkanlığa adaylığını açıkladı. Mevcut başkan Mustafa Cengiz'in de aday olması beklenirken, mayısta gerçekleşmesi planlanan Genel Kurul'da aidatını yatırmış yaklaşık 8 bin 100 üyenin oy hakkı bulunuyor. 2020 yılında 400, 2021 yılında 399 kişi üyeliğe hak kazandı. Pandemide iki Mali Genel Kurul ertelendi ve bu 799 yeni üye için camiada 'Oy kullanamazlar' tartışması başladı.

TÜZÜK "ONAY ŞART" DİYOR

Galatasaray Kulübü Derneği Tüzüğü'nün, 'Üyeliğe Kabul İşlemi' başlıklı 11. maddesi 6. bölüm'de "Sicil defterine işlenen üyeler, ilk yapılacak Genel Kurul'un denetimine sunulur" ifadesi yer alıyor. Yönetimin kabul ettiği yeni kulüp üyelerini Genel Kurul'un da onaylaması gerektiği, aksi halde hazeruna dahil edilemeyeceği yönünde görüş var. Bu durumda yeni üye olmuş 799 kişi, Seçimli Genel Kurul'da oy kullanamayacak ve bir anlamda kongrede dengeler değişecek.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.