ü Kemerburgaz arazisinde müjde! - FCN Blog

Kemerburgaz arazisinde müjde!

Galatasaray'da çok uzun zamandır gündemde yer alan Kemerburgaz arazisi hakkında flaş bir gelişme yaşandı. Daha önce arazide işgalci olarak bulunan ve tahliyesi bir türlü gerçekleştirilemeyen maden şirketi, bakanlığın ruhsat iptali sonrasında mahali terk etmek zorunda kaldı. Boşaltma ve tahliye işlemleri sonrasında arazi tamamen Galatasaray'a devredilecek ve tesis çalışmaları başlayacak! 

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; Galatasaray camiasının en önemli gündem maddelerinden biri olan, uzun zamandır çözüm bekleyen Kemerburgaz'daki arazi konusunda büyük bir adım atıldı. Enerji Bakanlığı daha önce, arazi üzerinde madencilik yapan firmanın ruhsatını iptal etmişti. Söz konusu firma dün araziden tahliye edildi ve bölgeye Galatasaray bayrağı dikildi. Kulübün bazı tesislerinin Türk Telekom Stadı'na daha yakın olan Kemerburgaz'a taşınmasının önünü açacak.

2 YILDA BİTECEK
Galatasaray'ın yeni tesislerinin inşa edileceği Kemerburgaz'daki arazinin bir kısmı maden işletmesi ile çakışıyordu. Arazi sarı-kırmızılı kulübe tahsis edilmesine rağmen maden şirketi, araziyi terk etmemiş ve süreç uzamıştı. Tahliyenin ardından arazi, Milli Emlak tarafından boş olarak teslim alınacak ve spor tesisinin kuruluşu için gereken çalışmalara başlayabilmesi için Galatasaray'a devredilecek. Sarı-kırmızılı kulüp Kemerburgaz tesislerini 2 yıl içinde bitirmeyi planlıyor.

BAŞKAN CENGİZ NE DEMİŞTİ?
Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz geçtiğimiz aylarda Kemerburgaz'daki tesis arazisinin yakınlarında oluşturulan Galatasaray Hatıra Ormanı'nın açılışında "Burayı devlet bize tahsis etti. Karşılığında da Riva, Florya ve Mecidiyeköy alındı. Galatasaray, Türkiye'nin en büyük camiası. Bir an evvel adaletin ve hukukun emrini yerine getirsinler. Devleti karşıya almak çok yanlıştır. Karar çıktığı anda pandemiye rağmen Kemerburgaz arazisini yapacağız. Büyükçekmece'de de bir arazimiz var. Onu da amatörlere yapacağız ya da tam tersi olacak. Uzun zamanda değil kısa bir zamanda bu olacak." ifadelerini kullanmıştı. 

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.