ü Stadın çatısına GES kurulacak! - FCN Blog

Stadın çatısına GES kurulacak!

Galatasaray'da
geçtiğimiz yıllarda gündeme gelen Ali Sami Yen Stadı'nın çatısına güneş enerjisi sistemi kurma projesi hayata geçiyor. Kulüpten yapılan resmi açıklamada, enerji sektörünün devi EnerjiSA ile işbirliği anlaşması imzalanacağı duyuruldu. 

Galatasaray, stadın çatısına Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulacağını duyurdu. Kulüpten yapılan açıklamada, "Türkiye'nin spordaki öncüsü, ilklerin ve enlerin kulübü Galatasaray, ülkemizin elektrik enerjisi sektörünün devi Enerjisa ile tarihi bir projeye imza atıyor." denildi. Galatasaray ve Enerjisa arasında yapılacak anlaşma kapsamında Türk Telekom Stadı'na kurulacak GES ile tesisin elektrik ihtiyacının karşılanacağı bildirildi. Oluşturulan modelin Avrupa'da bir ilk olacağı aktarıldı.

Yapılan anlaşmayla ilgili 9 Mart Salı günü Türk Telekom Stadı'nda imza töreni düzenleneceği kaydedildi. Törene, kulüp başkanı Mustafa Cengiz, başkan yardımcısı Yusuf Günay ve Enerjisa Enerji Üst Yöneticisi (CEO) Murat Pınar'ın katılacağı belirtildi.

Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.