ü Efe Güven: Biz bu seriyi 3-1'le geçeceğiz! - FCN Blog

Efe Güven: Biz bu seriyi 3-1'le geçeceğiz!


Herbalife Nutrition Basketbol Süper Ligi yarı final ilk maçında Nesibe Aydın'a 68-71 mağlup olan Galatasaray'da başantrenör Efe Güven maçın ardından GS TV'ye açıklamalarda bulundu. Hakemlere herhangi bir hakaret etmediğini belirten Güven, seriyi 3-1 ile geçeceklerini de söyledi. 

Üst üste yaşanan Covid-19 vakalarıyla zor günlerden geçtiklerini belirten Efe Güven, “Böyle bi süreçten sonra maçla ilgili çok söylenecek şey yok. Maçı kazanabilecek duruma geldik. Sonuç olarak 20 günde çok ciddi semptomların ardından sahaya çıkan bir grubumuz vardı. Sahaya 9 kişi çıkabildik. İki oyuncumuz hastalık sebebiyle, kalp rahatsızlığından dolayı sezon kapattı. Biri ülkesine döndü. Bir tane genç oyuncumuz da maça çıkamadı. Diğer üç  yabancı oyuncumuz federasyon protokolleri  gereği maçlarda yer alamadılar. İki üç gün idman yapmış oyuncuları biz bugün 30-35 dakika oynatmak zorunda kaldık. Oynayan her oyuncuma yürekten teşekkür ediyorum ve onları tebrik ediyorum. Sonuç olarak grubumuza yakışır bir şekilde son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmadılar.” diye konuştu.

Maçın ilk bölümünde hakemlerin kendisini ihraç etme kararının basit olduğunu ifade eden başantrenörümüz, "Biz 20 gün boyunca bu hastalıkla ciddi şekilde mücadele ettik. Sahaya geri dönebilmek, maçı oynayabilmek ve müsabakaların devam etmesi için. Maç bir kere daha ertelendi. Herkes bizden sebepli bu hastalıkları ailelerinde yaşadılar. Bunu en zor yaşayan ve en zor atlatanlardan biri de benim. Eşim hamile. O da covid pozitif oldu.  Üç gün hastanede kaldı ve dün hastaneden çıktı. Biz burada birçok şeyle mücadele ederken, sahada çok basit, bir bardağı doldurmayacak sebeplerden ötürü teknik faul veriliyorsa saha kenarında ve saha içinde kimsenin kalmaması lazım. Çok basit bir olaydı. Böyle bir yarı final serisinde, böyle bir maçta böyle bir uygulamayı ilk defa gördüm. Bu ligin marka değeri açısından bu iki takımın mücadelesi, finalde oynanacak olan müsabaka çok önemli. Sonuç olarak burada verilen emek ve mücadele var. Bu emekleri bu kadar görmemezden gelip böyle basit kararların alınmaması gerekiyor. Umarım bir hata oldu ve bundan sonraki maçta olmayacak. Çok net bir şekilde söylüyorum. Biz bu seriyi 3-1’le geçeceğiz." yorumunu yaptı. 

Hakaret veya kötü bir söz sarf etmediğini ve buna rağmen hakemlerin ihraç kararı verdiğini dile getiren koç Efe Güven"Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki hakaret ve kötü bir söz yoktu. Sadece teknik faul sırasında geçen diyalog samimi bir diyalogdu. Standart biraz farklı gibi geliyor dedim. Teknik faul çalındı. Sonrasında o kadar zamanın getirmiş olduğu stres ve gerginlik sonucu ister istemez bir patlama oldu… Çok zor günler geçirdik. Biraz daha fazla reaksiyon verilince teknik faul verildi. Maçtan ihraç edildim. Bir dahaki maçta yabancı oyuncularımız geri gelecek. Maçın ilk yarısında sadece faulden yediğimiz sayılarla maç dengede gitti. Bu faul atışları olmasıydı bunlar olmazdı. Faul atışlarına bakıldığında maçın ilk yarısının ne şekilde geçildiğini herkes anlar." dedi.

Yabancı oyuncularımızın bir dahaki maç dönmesiyle kadroda genişlik yakalayacaklarını söyleyen Efe Güven, "Tam kadro olacağız ama ne kadar efektif olabiliriz bilmiyorum. Sonuçta kadromuza dönecek yabancılar 3-4 antrenmanla gelecekler. Şu andaki önceliğimiz tamamıyla sporcuların sağlığı. Şu anda kazanılacak bir finalden, maçtan ve kupadan daha değerli oyuncularımızın ve bizim sağlığımız. Çok net bir şekilde bunu daha iyi anladık. Bu seriyi inşallah sağlıklı bir şekilde bitirmek istiyoruz." şeklinde sözlerine son verdi.


Hiç yorum yok

Okumuş olduğunuz başlık hakkındaki yorumunuzu bırakmak için lütfen aşağıda bulunan alana görüşlerinizi belirtiniz. Unutmayınız ki; yorumlarınız blog ekibinin onayı doğrultusunda görüntülenecektir. Hakaret ve küfür içeren yorumlar onaylanmayacaktır.

Blogger tarafından desteklenmektedir.